Runö võib liinile jõuda sel nädalal (3)

Runö võib liinile jõuda sel nädalal

ÜSNA VARSTI: Roomassaare sadamas sildunud Runö liiniletulekut ootavad kõik pikisilmi. Foto: Einar RIim

AS Baltic Workboats on Ruhnu uue laeva viimaks omanikule üle andnud ning parimal juhul jõuab see liinile veel selle nädala jooksul.

Veeteede ameti avalike suhete vanemspetsialisti Malle Lõhmuse sõnul kirjutasid mõlema poole esindajad läinud reedel viimaks laeva üleandmise ja heakskiidu protokollile alla. Eile esitati ka dokumendid laeva kandmiseks laevakinnistusraamatusse.
Lõhmus ütles, et kui riik on omanikuna kinnistusraamatusse kantud, on võimalik allkirjastada liinileping operaatoriga ja vormistada dokumendid laeva üleandmiseks operaatorile. “Põhimõtteliselt on kõik osapooled teinud vajalikud ettevalmistused selleks, et kõik laabuks viivitusteta, ning parimal juhul on Runö valmis liinile minema juba sel nädalal,” kinnitas Malle Lõhmus.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi merendusosakonna juhataja Tarmo Ots ütles Saarte Häälele, et Runö on veeteede ametile tõepoolest üle antud ja käimas on laeva registreerimisega seotud toimingud. Tänaseks peaks need Otsa sõnul loodetavasti juba korras olema. Seejärel väljastatakse laevale vajalikud tunnistused.
“Loodetavasti saame laeva juba õige pea liinile, täpset kuupäeva hetkel küll öelda ei oska,” lausus Tarmo Ots. Seni tagatakse Ruhnu ja Roomassaare vaheline ühendus veeteede ameti laevaga EVA 317.
Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel ütles, et laeva liinigraafik on kinnitatud juba varem ja saab rakenduda kohe pärast seda, kui laev on vastu võetud.
Ruhnlase blogi kirjutas eile, et laeva liiniletulek on venima jäänud osalt ka seetõttu, et probleeme on olnud Pärnu sadamaga, kust ei ole lihtsalt laeva operaatori Väinamere Liinide kirjadele vastatud. Teatavasti kattuvad osaliselt Pärnu sadama ja samuti Ruhnu liini teenindamist endale soovinud Kihnu Veeteede omanikud. Urmas Treiel tõdes, et sel teemal suhtleb Pärnu sadamaga nüüd majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Tarmo Ots kinnitas, et nad on Pärnu sadama küsimusega kursis ja püüavad järele uurida, miks kokkuleppe sõlmimine on venima jäänud.

Ruhnu valla alalistele elanikele peaks laevapileti hind olema täiskasvanule 6 eurot, õpilastele ja üliõpilastele 3 eurot ning eelkooliealistele lastele on sõit prii. Puudega lapse või sügava puudega reisija saatja pileti hind on 3 eurot. Sama hind hakkab kehtima ka pensionäridele.
Nägemispuudega inimese saatjale on sõit aga tasuta ning niisamuti on laevasõit tasuta kõigile puudega inimestele. Sõidupileti soodushinda Ruhnu valla elanikele rakendatakse elanike nimekirja alusel isikut tõendava dokumendi esitamisel.
Neile, kes pole Ruhnu elanikud, maksab pilet 16 eurot, õpilastele ja üliõpilastele 8 eurot ning eelkooliealistele on sõit tasuta. Pensionäripilet maksab 8 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 309 korda, sh täna 1)