Riigikontroll ei saa päästekomandode sulgemist kohe uurida (2)

Riigikontroll ei saa päästekomandode sulgemist kohe uurida

 

Riigikontroll andis Leisi vallajuhtidele teada, et neil ei ole võimalik päästekomandode sulgemist lähiajal uurida. Küll aga võtavad nad selle oma järgmisse tööplaani, et sellest oleks kasu edasistel otsuste langetajatel.

“Mul on aga äärmiselt kahju teatada, et käesoleval hetkel ei saa Riigikontroll teie pöördumises toodud soovi täitmist enda peale võtta, kuna Riigikontroll teeb auditeid tööplaani alusel ja on hõivatud teiste auditite läbiviimisega, mis ei jäta vaba ressurssi,” teatas tulemusauditi osakonna peakontrolör Tarmo Olgo Leisi vallajuhtidele saadetud kirjas.
Ta selgitas, et riigikontrolli võimalused auditite korraldamiseks on äärmiselt piiratud, sest riigikontrolli tööplaani jõudnud auditid põhinevad audiitorite pikaajalisel ja pideval seiretööl ning riskihinnangutel, tööplaan koostatakse kaheks aastaks ette.

Leisi vallajuhid pöördusid riigikontrolör Mihkel Oviiri poole tänavu aprillis, et riigikontroll uuriks, kas päästekomandode sulgemine oli ikka seaduspärane ja kohalike elanike jaoks parim võimalik lahendus. Nad tegid ettepaneku teostada majanduskontroll, kas siseministeerium ja päästeamet on kasutanud maksumaksja raha päästekomandode ümberkorralduste käigus säästlikult, tõhusalt, mõjusalt, eesmärgipäraselt ja õiguspäraselt
Tarmo Olgo hinnangul on Leisi vallajuhtide esitatud info kahtlemata väärtuslik seirematerjal ning juba eeloleval talvel, kui koostatakse uut tööplaani aastateks 2013–2014, kaalutakse tulemusauditi osakonnas, kas ja millal on otstarbekas analüüsida päästesüsteemi ümberkorraldusi auditi vormis, et edasiste otsuste langetajatel oleks sellest analüüsist võimalikult suur kasu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)