Aiandus- ja lillepäevadele tuleb rekordarv müüjaid (8)

Aiandus- ja lillepäevadele tuleb rekordarv müüjaid

 

XI Kuressaare aiandus- ja lillepäevad toimuvad sel aastal linna puhkealal nn tivoliplatsil. Eilseks oli registreerunud 81 Eesti firmat ning neli kaubapakkujat tuleb kohale Lätist.

“Meie üritus on juba nime poolest põhirõhuga aianduskaupade, taimede ja istikute müümisel, aga siiski on tänavu ka see omapära, et on väga palju muud, mis on seotud aia ja majaga,” ütles aianduspäevade peakorraldaja Reet Truuväärt, lisades, et kui laadale tullakse, siis tahab inimene midagi natuke ka suhu pista ja laupäeval on lastele mõeldud ponisõit.
Laadale on kindlasti oodatud ka need, kel kartulid veel maha panemata, sest just sealt saab endale seemnekartulit osta. Truuväärt rõhutas, et koju ei tasu jääda ka nendel, kel aeda pole, sest kaubavalik on väga lai.
Kes plaanib laadal pikemalt olla, saab kindlasti osa meelelahutusprogrammidest. Kummalgi päeval on rõhk tantsudel. Esinevad nii rahvatantsijate segarühmad kui ka kõhu- ja line-tantsijad ning kogu tantsuprogrammi kaunistavad Kuressaare linna lilleseadjad, kes näitavad spetsiaalses lilleseadetelgis, kuidas teha lilleseadeid, ja annavad ka nõu, kuidas paigutada amplisse toataimi ning mida teha toalilledega suvel.
Mõlemal päeval toimuvad juba möödunud aastal populaarseks osutunud esitlused, laadaplatsil käivad ringi lillehaldjad, kes näitavad kauneid töid. Lisaks korraldavad koerteklubi Aktiiv liikmed koerte match show, mis on kõigile huvilistele avatud võistlus.

Aia- ja lillepäevadel osaleb 11 aiandit ja kolm puukooli, registreerunud on 13 roosikasvatajat, samuti pakutakse nii püsikute kui ka suvelillede sibulaid. Korraldaja Merle Vaha lisas, et kuna kohal on mitu tuntud ja tunnustatud aednikku, saavad aiandushuvilised vajadusel ka nõu küsida.
Muide, ka hinnatud Peipsi sibula müüjad on lubanud kohale tulla ja tippsibulaid müüa.
Aga laadal pakutakse ka kodusisustust ja keraamikat, kasvuhooneid, laste mängumajasid, aiamaju, saunu, kiikesid, välikäimlaid jpm. Päris paljud talud tulevad välja omatoodanguga ehk eestimaise toidukraamiga.
“Eriline on tänavune üritus juba selle poolest, et meil on osalejaid rohkem, kui oli eelmisel majanduslanguse aastal,” kinnitas Reet Truuväärt.
Aiandus- ja lillepäevad avatakse reedel, 25. mail kell 12 ja laat kestab kella 18-ni. Laupäeval toimub laat kl 9–16.

Evely Aavik, Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)