Tähtede mäng kogus heategevusraha (2)

Tähtede mäng kogus heategevusraha

KORVPALLUR HÜPPEL: "Tõelises kõrgushüppes" võistles ka korvpallur Mario Paiste. Foto: Henri Sink

Saaremaa ühisgümnaasiumi traditsiooniline heategevuslik “Tähtede mäng” üllatas sel aastal korvpalli asemel kergejõustikuga, kuid seatud eesmärk sai siiski täidetud. Kogutud raha eest sai 5-aastane Alexandra uue jalaortoosi ehk liigest fikseeriva abivahendi.

Rauno Liitmäe, ürituse üks korraldajaist ütles Saarte Häälele, et võisteldi spordis ja pakuti ka meelelahutust. Kohal olid sellised saarlastest sportlased nagu Genro Paas, Siim Ennemuist, Mario Paiste ja Indrek Kajupank.
Näiteks võisteldi kuulijännis, kus Genro Paasile oli võistluse võrdsustamiseks antud raskem kuul kui kooliõpilastest vastastele. Kavas oli ka ala nimega “tõeline kõrgushüpe”, kus abivahendite abil (hoolaud) tuleb lennata võimalikult kõrgele, et puudutada vastavat märki. Kuressaare gümnaasiumi võrkpallur suutis ennast lennutada lausa 4.45 meetri peale. Võrkpallur Siim Ennemuisti tulemus oli 4.40.

Madis Kallase kommenteeritud päeva viimase alana võistlesid linna kaks suuremat gümnaasiumi 4x 350 meetri teatejooksus. Liitmäe sõnul olid KG poisid kaks päeva varem jalgpalliplatsil SÜG-ile kaotanud ja seega olid nad ülimalt motiveeritud. Siiski suutis SÜG kolmandas vahetuses turvalise edumaa saavutada ning neljandas vahetuses seda hoida ja võtta ka võidu.
Vaatamata sellele, et viimaste aastate korvpalliüritustega võrreldes kogus tänavune “Tähtede mäng” publikut vähem, olid korraldajad rahul. “Arvestades uudset võistlusformaati, oleme rahul ja täis optimismi,” ütles Liitmäe. “Selle aasta publikuhulk jättis veidi soovida, kuid kui mõelda sellele, et kunagi, kui korvpalliga alustati, oli publikut kaks korda vähem…” jättis Liitmäe lauselõpu õhku ja lisas, et igal juhul on korraldajad seda meelt, et küllap kergejõustik ennast veel õigustab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 134 korda, sh täna 1)