Ratsutajad alustasid suvehooaega suurelt

Ratsutajad alustasid suvehooaega suurelt

VÕITJAD: Jaagup Kallas ja Patrons saavutasid võidu kõrgeimas klassis. Foto: erakogu

19. mail toimus Kurevere külas Saarte avatud suvekarika I etapp ratsutamises. Kohale tuli hulgaliselt ratsutajaid. Päeva jooksul toimus neli erineval kõrgusel parkuuri, kus kokku oli ligi kolmveerandsada starti.

Esimene ala oli 50 cm parkuur, kus osalesid nii noored ratsutajad kui ka noored hobused. 1. koht kuulus Leenu Sarapuule hobusel Vhota Vuge, 2. koht Maigret Mõrule hobusel Elli ja 3. koht Reio Pihlakule hobusel Elli. Neljandaks tuli Mari-Ann Udeküll hobusel Roosi.
Teine ala oli 70 cm parkuur, kus oli kaks arvestust, mõlemas arvestuses ühtisid viis paremat. 1. kohale tulid Inge Maiman ja Lolita Loardes, 2. kohale Leenu Sarapuu ja Vhota Vuge ja 3. kohale Grete Viljaste ja Erikson. Neljas oli Kairi Lonks Roomal ning viiendad Kätlin Kask Aroomil ja Mari-Ann Udeküll Wiktoorial.

Kolmas ala, 90 cm parkuur toimus samuti kahes arvestuses: ponid turjakõrgusega 148 cm ja avatud klass. Ponide arvestuses kuulus 1. koht Mari-Ann Udeküllile ja Wiktooriale. Avatud klassis tulid esimeseks Kadi Nurs ja Fakiir Kassarist, teiseks Mari-Ann Udeküll ja Sorella, kolmandaks Gita Siimpoeg ja Gremi, neljandaks Maris Suuster ja Sweet Dreams ning viiendaks Martina Rihkrand ja Land Boy.
Päeva lõpetas kõige kõrgem klass, takistused kuni 110 cm. 1. koht kuulus Jaagup Kallasele ja Patronsile, 2. koht Miina-Eliise Udeküllile ja Sorellale, kolmandaks tulid Gita Siimpoeg ja Gremi, neljandaks Liina Vaher ja Vandaal ning viiendaks Maris Berkman ja Chanel 5.
Võistluste heale kordaminekule aitasid kaasa Saaremaa ratsaspordi klubi ja Reinu ratsatalu ning väga suure panuse andsid kõik vabatahtlikud.Täname kõiki võistlejaid ja pealtvaatajaid, kohtume teisel etapil 9. juunil, seekord juba Hiiumaal.

Anne Udeküll

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 111 korda, sh täna 1)