Kuuma pressi vahele jäänud töötaja sai raskelt vigastada (6)

Kuuma pressi vahele jäänud töötaja sai raskelt vigastada

Foto: Tõnu Veldre

Eelmisel nädalal juhtus Kuressaares Trelleborgi tehases taas raske tööõnnetus, kui masinat puhastama läinud töötaja jäi kättpidi kuuma pressi vahele. Raskelt viga saanud, lömastatud käega naine toimetati kiiresti Kuressaare haiglasse ja sealt edasi Tallinna.

Lääne inspektsiooni tööinspektor Rein Nelis kinnitas, et raskete tagajärgedega tööõnnetus juhtus Trelleborg IPE OÜ-s 15. mail kell 18.15.
“Pressioperaator võttis töö-tsükli lõpus avanenud pressi vahelt vormi küljest vulkaniseerunud kummijäätmeid,” selgitas Nelis, kelle sõnul töötaja ei märganud, et pressi avamisel oli vaheraam üles tõusnud.
“Vaheraam pääses lahti ja kukkus töötaja käele sel hetkel, kui ta kummijäätmeid ära võttis,” ütles Nelis, lisades, et tavaliselt vaheraam üles ei tõuse. Miks see sel korral tõusis, peab selgitama uurimine.

Saarte Hääle andmetel levib töötajate seas jutt, justkui oleks ülemused juhtunu maha vaikinud. Rein Nelis lükkas need väited aga ümber, sest tööinspektsioon sai õnnetusest teada kohe järgmisel päeval, kui juhtunust andsid teada nii Kuressaare haigla kui ka tööandja ise.
Ka Saarte Häälele kinnitati Trelleborgist, et selline raske õnnetus tõepoolest juhtus ning vigastada saanud naine toimetati kiiresti haiglasse.
“Kohe käivitus ettevõttes ka tööandja poolne juurdlus õnnetuse põhjuste välja selgitamiseks,” ütles Trelleborg IP Estonia töökeskkonnaspetsialist Peeter Kaal, lisades, et kuni juurdluse lõppemiseni ei ole neil võimalik mingit infot väljastada.

Trelleborgis oli see tänavu juba teine raske tagajärjega tööõnnetus.


Maakonnas on tänavu juhtunud 57 tööõnnetust

Sel aastal on Saare maakonnas juhtunud 57 tööõnnetust, neist 12 raske tagajärjega ja üks lõppes töötaja surmaga.

Rasked tööõnnetused on toimunud järgmistes ettevõtetes:
– Muhu valla eakate hooldekodu – 5. jaanuar
– Sõmera hooldekodu – 8. veebruar
– Baltic Workboats AS – 17. veebruar
– Trelleborg IPE OÜ – 20. veebruar
– Kaabeltau OÜ – 29. veebruar
– Primus Saare OÜ – 29. veebruar
– Kersti Tuuling OÜ – 19. märts
– Ansi Töökoda OÜ – 21. märts
– Saare Saba ja Sarved OÜ – 15. aprill
– Kaitseliidu Saaremaa malev – 4. aprill
– Trelleborg IPE OÜ – 15. mai
– Sandla Puit OÜ – 18. mai

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 113 korda, sh täna 1)