Orissaare noorgiidid tegutsesid Lennusadamas

Orissaare noorgiidid tegutsesid Lennusadamas

JUHENDAJA JA ÕPILASED: Meremuuseumi teadur Vello Mäss jagab Maasilinna laevast selgitusi (vasakult) Merily Porovartile, Taavi Pajule ja Keitlin Noodale. Foto: erakogu

Läinud laupäeval tegutsesid Orissaare gümnaasiumi noorgiidid vabatahtlikena Eesti meremuuseumi vastavatud Lennusadamas.

Noorgiidide pealinnasõit sai teoks tänu kohaliku omaalgatuse programmi toetusele. Ennekõike tundsid õpilased huvi Maasilinna laeva eksponeerimise vastu vesilennukite angaaris.
Meremuuseumi teadur Vello Mäss, kes 1985. aastal oli vraki avastanud ekspeditsiooni liige, jagas laeva kohta teavet, rääkides sedagi, milliseid töid vraki juures edaspidi tehakse.
Noorgiidide Merily Porovarti, Keitlin Nooda, Taavi Paju, Taavi Teeveti ning juhendajate Reet Saulini ja Ene Köötsi ülesandeks oli saadud teadmisi hiljem huvilistele edasi anda. Kuna külastajaid oli väga palju, saime võimaluse ka teiste eksponaatide juures selgitusi jagada.

Õpilased jäid päevaga väga rahule, öeldes, et kõik oli väga lahe. Noorgiidid said tunda end tõelise mereriigi kodanikena. Orissaarlaste tänu kuulub noorgiididele selle toreda päeva korraldanud Gerli Heinsoole meremuuseumist.
Kevadisse koolitusprogrammi kuuluvad veel õppepäevad ja -käigud. Praktilise tööna saavad noored võimaluse juhendada suvel Maasilinna külastavaid turiste.
Noorgiidide koolituse eesmärk on kodukoha ajaloo ja kultuuriloo tundmaõppimise kaudu äratada neis huvi turismisektori elukutsete vastu, samuti selles valdkonnas esmase töökogemuse saamine. Juba praegu on noorgiidid saanud huvitavaid pakkumisi kohalikelt turismiettevõtjatelt. Ootame huvilisi liituma Orissaare noorgiidide seltsinguga!

Ene Kööts,
noorgiidide juhendaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)