Andi Saagpakk: vägisi ühtegi ettevõtet püsti ei pane (5)

Andi Saagpakk: vägisi ühtegi ettevõtet püsti ei pane

IGA PÄEV TULEB MÕELDA KOKKUHOIULE: Andi Saagpakk tõdes, et kui piimatootjale on paar viimast aastat olnud viljakad, siis tööstusele need aastad päris nii head olnud ei ole. Foto: Tõnu Veldre

Hiljuti Saaremaa ettevõtjate liidu tüürimeheks valitud Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk on seda meelt, et siinsed ettevõtjad peaksid samuti selle peale mõtlema, kuidas inimesi kodusaarel hoida. Näiteks hoiaks inimest saarel hea palk.

Sel kevadel valiti teid Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) etteotsa. Mida liidu juhtimine teie jaoks tähendab?

Töötades eluaeg ühes ja samas tööstuse valdkonnas, ei ole mul eriti olnud võimalust tänapäeva mõistes ettevõtlust teha – nuputada välja mingi uus ala, luua ettevõte, lasta see pankrotti, nagu praegu moes on. Mulle on see võõras. Olen pikki aastaid tegelenud ühtede-samade probleemidega. Seega ega ma väga vaimustatud Saaremaa ettevõtjate juhtimisest olnud. Aga kuna olen suhteliselt pehme iseloomuga, ei löönud ma risti ette ega rusikat lauale ning võtsingi selle kohustuse vastu. Ma tunnen, et teatud mõttes on mul muidugi keerulisem liitu juhtida.

Mingi pilt teil ettevõtlusest Saaremaal siiski ju on?

Praegu koostatakse linna arengukava, maakonna arengukava ning mind on kaasatud neisse nõugruppidesse. Näen pidevalt küsimuse püstitamist, et mida saab ettevõtluse arendamiseks teha.

Täismahus intervjuud loe Saarte Hääle paberväljaandest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 212 korda, sh täna 1)