Runö liinile jõudmiseni veab ruhnlasi Eva (2)

Runö liinile jõudmiseni veab ruhnlasi Eva

ILUS VAADATA: Runö veeskamisel uurisid külalised kaunist laeva, kuid liinile jõudmiseks paljast ilust siiski ei piisa. Foto: Raul Vinni

Kuigi varasemate plaanide kohaselt kavatses Baltic Workboats Ruhnu uue laeva riigile üle anda mai teisel nädalal, ei jõua Runö liini teenindama ka selle nädala lõpuks.

“Runö saab liinile minna siis, kui laevatehas on laeva vastavalt lepingutingimustele riigile üle andnud ja pärast vajalike dokumentide vormistamist on operaator selle oma kasutusse saanud,” selgitas Saarte Häälele veeteede ameti avalike suhete vanemspetsialist Malle Lõhmus. Ta lisas, et kuna laeva ei ole veel riigile üle antud, siis ei ole neil ka võimalik välja öelda selle liinilejõudmise kuupäeva. “On plaanitud, et kuni Runö liinile tulekuni tagatakse ruhnlastele kõige hädavajalikumad veod laevaga EVA-317,” sõnas Lõhmus.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter nentis, et asja venimine on ruhnlasi natuke nördima pannud, kuid kuna on teada, et laev on olemas ja üsna pea ka liinile tulemas, kannatab selle väikese venimise ära. “Ennustused on erinevad, laeva on lubatud selle nädala lõpust kuni järgmise nädala lõpuni,” ütles Sünter Runö liinile jõudmise kohta. Ta märkis, et selleks reedeks on kindel asendus Eva näol olemas ning lootust on, et Runö saab ruhnlasi ja saare külalisi vedama asuda tuleva nädala jooksul.
Ajutine asenduslaev on kauba transportimiseks Aare Sünteri sõnul igati sobiv. “Rahva poole pealt oleneb jälle, palju rahvast parasjagu sõita tahab,” tähendas ta. Valla kodulehe andmeil mahutab Eva korraga pardale vaid neli inimest.
Saarte Hääle toimetusse on jõudnud Ruhnus tegutsevate ettevõtjate nördimus, keda pahandab olukord sellest vaatepunktist, et turismihooaeg on põhimõtteliselt käes, aga uus laev ei sõida.
Ruhnus majutust pakkuva Priit Meeritsa sõnul ootasid saarel ettevõtlusega tegelevad inimesed, et uus laev oleks liinil juba mai algusest, sest millal siis veel vajalikke korrastus- ja ehitustöid teha kui mitte maikuus, enne suure turismihooaja algust.

“Nüüd on varsti mai lõpp käes ja tundub, et keegi asja vastu eriti huvi ei tunne. Niimoodi ikka asju ajada ei saa,” kurjustas ta. Kui uus laev alles tuleva nädala lõpul liinile jõuab või veelgi hiljem, on terve kuu Meeritsa hinnangul kohalike ettevõtjate jaoks lihtsalt raisus. “Suhteliselt nutune ja armetu on see olukord,” leidis ta.
Vallavanem soovitas ruhnlastel siiski optimistlikuks jääda, lisades, et Ruhnus on raskemaidki aegu üle elatud. “Eks me kõik oota, et see laev sõidaks, aga mis teha. Praegu on küll võib-olla raskusi laeva käima saamisega, aga teisest küljest on meil ikkagi täiesti uus laev ja kui mitte järgmine nädal, siis juunikuus sõidab ta kindlasti täie vaardiga,” oli vallavanem lootusrikas.

Reedene reis toimub veeteede ametile kuuluva Evaga ennelõunal Roomassaarest Ruhnu Ringsu sadamasse ja sealt pärastlõunal jälle Roomassaarde tagasi. Täna õhtuks ollakse Aare Sünteri sõnul aga ilmselt juba targemad, kas katsetustega on viimaks ühele poole saadud ja Runö lastakse liini teenindama või siiski veel mitte.
AS-ilt Baltic Workboats eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)