Motoklubi alustas krossisarja

Motoklubi alustas krossisarja

VÕIDUKIHUTAMINE: Saaremaa motoklubi algatatud sarivõistluse esimene etapp meelitas hulgaliselt kohale nii sõitjaid kui ka pealtvaatajaid. Foto: Saaremaa Motoklubi

MTÜ Saaremaa Motoklubi korraldatav ja kolmest etapist koosnev motokrossisari, Saaremaa lahtised meistrivõistlused motokrossis sai avapaugu 13. mail, kui Kaar-ma krossirajal sõideti selle sarja esimene etapp.

Ilus ilm oli kohale meelitanud hulganisti pealtvaatajaid ja krossisõitjaid, ühtekokku
paarsada inimest. Võistlema oli tulnud enamik Saaremaa motoklubi liikmeid nii Saaremaalt kui ka mandrilt, samuti oli külalisi teistest motoklubidest.

Vahetult enne võistlust uuenduskuuri läbinud ja osalejate väga suure heakskiidu pälvinud krossirajal võisteldi seitsmes klassis. Kõige pisemate, 50-kuubikuliste klassis tuli võitjaks Elisaveta Sipelgas, kellele järgnes Dever Kukk (Saaremaa MK) ja kolmandaks tuli Henri Haramaa.
Pisut suuremate klassis Quad 100 sai esikoha Siim Saat (Saaremaa MK), teiseks tuli Robin Malk (Saaremaa MK), kolmandaks Jako Männikust (Saaremaa MK). Quad Open klassi esindas ainsa vaprana sel etapil Armin Pokk (Saaremaa MK), kes oma esitusega ei jätnud publikut närvikõdist ilma. Noorte 85-kuubikuliste ja Pitbike’i klassis käis äge rebimine Aaron Nau ja Kevin Radsini vahel. Võitjaks tuli Kevin, tema järel lõpetas teisena Aaron Nau (Saaremaa MK), kolmanda koha sõitis Pitbike’iga välja Karl Lõbus.
Kõige suurema osalejatearvuga klassiks osutus MX Hobby, kus oli stardis 19 võistlejat. Selle klassi etapivõidu võttis Holger Kukk (Saaremaa MK), teiseks tuli Vaido Vahter (Saaremaa MK), kolmanda koha poodiumil hõivas Den-Tarmo Tool (Saaremaa MK).

Päeva kõige kiirema klassi esikoha võttis ägeda sõidu tulemusena Jaanus Lüüding (Pontmen Suzuki / Saaremaa MK). Teine ja kolmas koht läksid mandrimeestele Mario Tõnis-ojale ja Ragnar Laagile.
Vanameistrite klassi Veteran etapivõit kuulus Meelis Vahterile (Saaremaa MK), teine oli Andres Haramaa (Saaremaa MK) ja kolmas Peedu Vahter (Saaremaa MK).
Meistrivõistluste järgmine etapp toimub ligi kuu aja pärast, 23. juunil ning ootame veelgi rohkem osavõtjaid ja pealtvaatajaid.

Väga hästi sujunud üritus ei saanud siiski teoks toetajate abita, kellele Saaremaa motoklubi siinkohal tänu avaldab. Need olid Saaremaa spordiliit, Kadi raadio ja Saarte Hääl, Allright.eu, Motoal Eesti (Motul) ja meie pikaajaline toetaja Tair Türnpuu. Samuti täname hea koostöö eest Kaarma vallavalitsust, Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskonda, OÜ-d Veski Hoovimaja / Turu Köök ning kõiki abikohtunikke ja vabatahtlikke, kes aitasid rada ette valmistada. Kohtume juba jaanipäeval, et jätkata võistlust Saaremaa meistri tiitli eest!

MTÜ Saaremaa Motoklubi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 149 korda, sh täna 1)