Kanal 2 ja TV3 ähvardavad tasuliseks minna (12)

Kanal 2 ja TV3 ähvardavad tasuliseks minna

 

TNS Emori hinnangul on Eestis ligi 75 000 peret, kes vaatavad teleprogramme vabalevis. Nemad peaksid Kanal 2 ja TV3 vabalevist lahkumise korral liituma tasuliste sideteenustega ja soetama uue digiboksi.

Kommunikatsiooni- ja majandusminister Juhan Partsile saadetud kirjas nendib kultuuriminister Rein Lang, et Kanal 2 ja TV3 juhtide sõnul ei ole neil majanduslikel põhjustel enam otstarbekas edastada programme vabalevis, teades, et elektroonilise side seaduse regulatsiooni tõttu ei ole neil võimalik saada elektroonilise side ettevõtjatelt tasu taasedastamise eest.
“Seetõttu plaanivad nad loobuda vabalevi tegevusloast ja jätkata programmide edastamist tingimusjuurdepääsu tegevusloa alusel, mis tähendab, et teleprogrammid oleksid edaspidi kättesaadavad ainult kaabellevivõrkudes ja teistes tasulistes elektroonilise side teenustes,” selgitab Lang.

Kultuuriministeerium on ministri sõnul teinud probleemi lahendamiseks mitmeid ettepanekuid ja viinud küsimuse tänavu 15. märtsil ka valitsuskabineti nõupidamisele, kuid majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) oli seaduse eelnõu algatamise osas teisel seisukohal. “Lahenduste puudumine on viinud olukorrani, kus kaks Eesti suuremat teleprogrammi võivad loobuda vabalevist juba lähikuudel,” nendib Rein Lang. Selline muudatus põhjustab ministri kinnitusel aga avalikkuse laialdase pahameele, kuna need inimesed, kes seni on vaadanud teleprogramme vabalevis, jääksid ilma populaarsete teleprogrammide tasuta vaatamise võimalusest.

MKM-i eestvedamisel toimunud digipöörde puhul selgitati aga 2010. aastal just, et seoses üleminekuga digitaaledastusele on võimalus näha suuremat valikut telekanaleid. Sealjuures soovitati inimestele digipöörde teavituskampaania käigus soetada digiboks, millega saab vaadata vabalevis edastatavaid teleprogramme. “Juhul kui teleprogramme Kanal 2 ja TV3 edastatakse edaspidi tasulistes sideteenustes, siis tuhanded digiboksid ei ole enam tehniliselt kasutatavad nende programmide vaatamiseks,” märgib Lang.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 197 korda, sh täna 1)