Ajujahi võidukas võistkonnas on kolm saarlast (1)

Ajujahi võidukas võistkonnas on kolm saarlast

KOLLEKTIIVIS PEITUB TARKUS: Kolmerattalise uudse juhtimismehhanismiga tõukeratta loomisse andsid oma panuse ka saarlased Agur Jõgi (vasakult kolmas), Märt Pikkani (vasakult viies) ja Varje Papp (vasakult kuues). Autorite kollektiivi kuuluvad veel Leen Videnski, Arkadi Tammik ja Raino Sinisalu. Foto: erakogu

Neljapäevaõhtusel ettevõtluskonkursi Ajujaht finaalgalal kuulutati võitjaks ainulaadse juhtimissüsteemiga kolmerattalise tõukeratta Raybike loojad. Kuueliikmelisse autoritekollektiivi kuuluvad ka saarlased Märt Pikkani, Varje Papp ja Agur Jõgi.

Võitjaile anti 20 000 euro suurune preemia äriidee edasiarendamiseks. Mullu suvel testis TeamRiderite rühm uudseid tõukerattaid Kuressaares ja linnalähistel teedel.
Eile tutvustasid Märt Pikkani ja Raino Sinisalu neile võidu toonud tõukeratast ETV “Terevisioonis”. Geniaalse lihtsa tõukerattaga sõitmist demonstreeris stuudios televaatajaile Märt Pikkani. “Raybike’i saab juhtida ühe käega. See on tõukeratas, mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanuile,” selgitas Märt Pikkani.
Ajakirja Director värskes numbris (mai 2012) toonitab Raybike’i projekti üks eestvedajaid, tarkvara arendaja Märt Pikkani, et peagi teab kogu maailm Eestit kui kohta, kust on pärit Skype ja Raybike.
“Konkurents oli tihe. Me läksime võidu peale välja ja õnnestus,” ütles Märt Pikkani eile Saarte Häälele.

Võidu sepistamisel oli oma osa kollektiivi igal liikmel. Märt Pikkanile oli see juba viies Ajujaht. Varasematest kordadest meenutas edukas väljamõtleja ühte kolmandat kohta.
“Mul on juba mingi kogemus. Olen eesmärgi saavutamiseks kõvasti unetuid öid veetnud,” hindas Pikkani oma panust.
Turisminduses töötava Varje Papi osaks on turundus, suhtlus ja kommunikatsioon. Saarlanna on Raybike’i idee autori Raino Sinisalu elukaaslane. Skype’is töötav Agur Jõgi on Pikkani sõnul uuendusmeelne. “Agur näeb töö juures selliseid nurki, mida meist keegi ise ei märka. Ta on meeskonna tegemistes musta vöö omanik, kes oskab rõhu alati õigele kohale panna,” märkis Märt Pikkani.

Esmaspäeval istuvad võiduka kollektiivi liikmed tulevikuplaanide koostamiseks nõupidamislaua taha. “Arutame, kuidas auhinnaraha kõige mõistlikumalt kasutada. Tahame ikkagi Raybike’iga maailmaturule jõuda. Nüüd saame asjaga edasi minna. Edaspidi loodame leida investori, kellega koostööd teha,” teavitas Pikkani.
Praegu teeb Raybike’i tiim tööd selle nimel, et kolmerattalised sõidukid jõuaksid juunikuus Sportlandi poodidesse müügile. Interneti kaudu on aga võimalik Raybike endale kohe soetada. Raybike’i saab osta internetiaadressilt www.raybike.com. Uuendusliku ratta hinnaks annab veebileht 189 eurot. Koostöös DPD-ga toimetatakse kaup Eesti piires kohale tasuta.

Seni on Raybike kasutamist leidnud Tallinna lennujaamas. Pikkani sõnul on Kuressaare just niisugune linn, kus oleks Raybike’iga paras sõita.
Üleeile auhinda vastu võtmas käinud Märt Pikkani on oma kogemusi jaganud ka kodusaare noortele. Kolm aastat tagasi pidas ta ettevõtlusalase loengu noorteüritusel “Saaremaa päike”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 299 korda, sh täna 1)