Maaülikooli lõpetanud noortalunik kasvatab teravilja

Maaülikooli lõpetanud noortalunik kasvatab teravilja

SELGE SIHT SILME EES: Noortalunikuna OÜ-d Agriman juhtiva Martin Salu arvates on teraviljakasvatajal Saaremaal perspektiivi. Kahjuks napib Leisi vallas maid, mida harida. Foto: Tõnu Veldre

Kolmapäeval koristas Martin Salu oma New Hollandiga Triigi teeristi lähedal põllul kive. Neli aastat tagasi Eesti maaülikooli lõpetanud 25-aastasele Räägi küla noortalunikule oli see tänavusel kevadel kaheksas põllupäev traktoriroolis.

“Kolm päeva olen jõudnud ka külvi teha. Nisu sain maha, natuke otra ja kaera, kokku umbes 50 hektarit. Teist niipalju tuleb veel külvata,” andis Martin Salu teada.

Räägi küla noortalunik otsustas pärast kõrgkooli lõpetamist teravilja kasvatama hakata, luues selle tarbeks osaühingu Agriman. Mõeldud-tehtud. Aastatega on sitke saarlane näidanud nii iseendale kui kõigile teistele, et kivistel põldudel tasub rassida. Saagid on normaal-sed, põllutehnikat on noortalunik suutnud soetada, teraviljapind on tasapisi suurenenud. Töö teeb vahest keerulisemaks see, et ümbruskonnas ei jagu teraviljakasvatamiseks enam maid. Viljapõllud asuvad üksteisest eemal ja see teeb harimise raskemaks.

Täismahus lugu loe Saarte Hääle paberväljaandest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 182 korda, sh täna 1)