Kaali mudilased said uue mänguväljaku

Kaali mudilased said uue mänguväljaku

MÄNG ON VÄIKESE INIMESE TÖÖ: Rasmus Olop, Ander Aus, Evert Põllu, Henri Aus, Marten Sink ja noorema rühma õpetaja Annika Lätt on uute kiikede, liumäe ja ronilaga ülimalt rahul. Foto: Tõnu Veldre

Möödunud nädalast saavad Kaali põhikooliga ühe katuse all tegutseva lasteaia mudilased lustida päris oma mänguväljaku uhiuutel kirevatel kiikedel, liumäel ja ronilal.

Nüüd pakuvad aiaga ümbritsetud mänguplatsil tegevust 4-kohaline kaalukiik ja kahekohaline rippkiik, liumägi, vedrukiik Tibu ja ronila.
Eile pärastlõunal nautisid väljakul sooja kevadilma kõik lasteaia jõnglased.
“Ainult üks laps vist ongi täna puudu,” ütles lasteaed-põhikooli direktor Marjana Prii.
Ronides oma osavust proovile pannud 6-aastane Henri Aus ütles, et talle meeldib platsil kõike teha: ronida, kiikuda, liumäest alla lasta. “Ronimine on kõige lahedam,” leidis ta.
7-aastane Berit Murd eelistas aga kiikuda.

“Enne saime seal kaugemal kiikuda, liugu lasta ja liivakastis mängida,” näitas Henri mänguväljakust kaugemale, kooliaia alale jäävaid rajatisi. “Nüüd on ikka palju parem,” kinnitas poiss.
Mai lõpus 3-aastaseks saav Oskar Sääsk oli samuti uue mänguväljakuga rahul. “Kiikumas käin ja ronimas ka,” rääkis ta. “Õues on hea olla.”
Direktori sõnul on lapsed hea ilmaga õues nii palju kui võimalik.
Atraktsioonid tootis ja paigaldas OÜ Tiptiptap. Tooted ja paigaldus maksid 12 157,94 eurot. Sellest 10 000 eurot saadi EAS-ilt regionaalsete investeeringutoetuste programmist, ülejäänu oli valla omaosalus.
Marjana Prii sõnul vastab uus mänguväljak kõigile turvanõuetele.
Möödunud nädala laupäeval korrastasid koolimaja ümbrust talgulised – lapsevanemad ja lasteaiatöötajad –, kes vedasid mänguväljakule mulda ja külvasid maha muru-seemne.

Marjana Prii avaldas lootust, et tulevaks õppeaastaks lisandub kooli territooriumile paviljon, kus hoida mänguasju ja õuesõppe tunde läbi viia.
Eile lahtiste uste päeva pidanud lasteaia- ja koolipere tähistas saabuvat emadepäeva õhtuse kontserdiga. Koolimajas oli üles seatud laste käsitöö- ja kunstiloomingu näitus, toimus heategevuslik müük lasteaiale mänguasjade ostmiseks ning töötas kohvik.
Lasteaed avas Kaali koolimaja teisel korrusel uksed möödunud sügisel ning praegu kuulub Tähetäpside ja Järvehaldjate rühma kokku 16 mudilast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 97 korda, sh täna 1)