Aste kool Kaarma koolimajja ei koli

Aste kool Kaarma koolimajja ei koli

Foto: Raul Vinni

Hiljuti põlengus kannatada saanud Aste kooli pere püüab ka järgmisel õppeaastal hakkama saada Aste lasteaias ja koolimaja tulest puutumata jäänud esimesel korrusel.

Selline otsus tehti üleeile õhtul lapsevanemate, kooli ja valla esindajate ühisel kokkusaamisel. Üks võimalus olnuks ka jätkata õppetööd sügisest Kaarma koolimajas, mis Aste ja Kaarma kooli ühendamisel õpilasteta jääb.
“Järgmine õppeaasta toimub 1.–4 klassil lasteaia ruumides ja 5.–7. klassil Aste koolimaja 1. korrusel,” edastas ajalehele koosoleku otsuse Kaarma vallavanem Margus Mägi.
Samal ajal hakatakse Astesse ehitama ka uut koolimaja. Kui algselt oli üks võimalus vana koolimaja renoveerida, siis nüüdseks on Mägi sõnul olemas otsus, et vana koolimaja lammutatakse ja ehitatakse uus. Koolimaja ehitust finantseeritakse valla rahakotist ja laenurahaga.

Kahe kooli ühendamisel jääb osa Kaarma kooli õpetajaid paratamatult tööta. Margus Mägi sõnul saab Aste koolis tööd kuus Kaarma kooli õpetajat, kelle koormus jääb 0,4–1 ametikoha vahemikku. Üks õpetaja on talle pakutud 0,5 ametikohast loobunud.
Koondamisteate on saanud seitse Kaarma kooli õpetajat, kelle ametikoha suurus oli vallavanema sõnul 0,9–1. Peale selle viis inimest kooli abipersonalist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)