Angla tiigis on uued asukad (5)

Angla tiigis on uued asukad

PARDIMAJA MEELDIB KA KILPKONNADELE: Kodupardiperele ehitatud majakese hõivasid metspardid. Kilpkonnadki on maja omaks võtnud. Foto: Tõnu Veldre

Angla tuulikumäel on huvilistele uueks magnetiks tiigis olevas väikeses majakeses pesitsev metspardi pere ja selle ehitise “terrassil” lösutavad kilpkonnad. Kolmest kilpkonnast vanim on koguni 40-aastane.

Tegelikult ehitati maja hoopiski kodupartidele. Koha katuse all pesitsemiseks võitlesid endale aga välja metspardid. Kodupartidel ei jää muud üle, kui “okupantide” tegemisi eemalt kurvalt jälgida. Kui kilpkonnadel aga päikese käes peesitamisest küllalt saab, libistavad nad ennast majaesiselt vette.
Kaks aastat on tiigis tuuritanud neli Vene tuura. Neile on seltsiks kogred ja karpkalad.
Tuulikute külje all kitseaias on sarvilised suvitajad juba kohal. Nende naabruses asuvasse lambaaeda tuuakse laupäeval valge lammas tallega ja must lammas tallega. Lisaks neile hakkab aias ringi kepsutama must jäär.

Arvukad pärandkultuurikeskuse ja tuulikumäe külastajad saavad tänavu teavet äsja trükist ilmunud kaheksakeelsest (eesti, vene, soome, inglise, saksa, rootsi, läti ja leedu) 24-leheküljelisest teatmikust, kus kirjas ka selle aasta tähtsamad kultuurisündmused Anglas, Kaalis ja Pangal. Traditsiooniline Angla pärimuspäev on eeloleval suvel 28. juulil, Jaan Tätte järvemuusikakontserdid toimuvad Kaali kraatris 17. ja 18. augustil. Panga pangale oodatakse nii kohalikke kui ka Saaremaa suvevõõraid pööripäevapeole 22. juunil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)