Vastulause

Jüri Saare kirjutisele “Kommentaar saatele “Kodutunne””, 8. mai Saarte Hääl

Oleme tänaseks teinud koostööd 38 kohaliku omavalitsusega ning kohanud pea alati sooja ja sõbralikku suhtumist ning soovi projekti õnnestumisele kaasa aidata. Omavalitsuste tehtud panus on läinud alati remonditööde teostamisse ning oleme neile selle eest väga tänulikud. Mida rohkem inimesi, ettevõtteid ja omavalitsusi meid toetab, seda suuremalt ja rohkem saame meie ära teha. Perekond Selbergidele oli antud treeningruum eluliselt oluline, see võib aidata pereisa ratastoolist püsti. Minu hinnangul tuleb sellist perekonda toetada ega tohi kuuluda vaidlustamisele. Antud tööde teostamine oleks algselt pidanud olemagi kohaliku omavalitsuse korraldada. See, et “Kodutunne” palus kaasabi omavalitsuselt, on meie töös väga tavaline.

Pihtla vallaga sumbus meie koostöö aga teineteise mittemõistmisse. Alguses palutud rahalise toetuse küsimuses me kokkuleppele ei jõudnud ning hilisem palve aidata vähemaga – ehitusprügi ladustamisega – ei leidnud samuti positiivset tagasisidet. Saate assistent sai vallajuhilt mõnitavat ja ilkuvat kõnepruuki tunda ning väga üleoleva suhtumise osaliseks.

Saarte Hääle veergudel ilmunud artikkel oli ootamatu rünnak saate ja perekond Selbergide juures suure hoolega tehtud tööde suhtes. Meedia vahendusel kasutatakse kontekstist välja rebitud väiteid ning ebaõigeid süüdistusi. Pean vajalikuks põhjendada ka Pihtla vallavanema väidet, et saatemeeskond ähvardas, mis on absoluutselt väär. Vallavanema suhtumine oli: kui tulite siia, saage ise hakkama, pole meie asi! Saate assistent jäi vallajuhiga suheldes lõpuni viisakaks ja lugupidavaks ning me saimegi ise hakkama.

Saate “Kodutunne” eesmärgiks on aidata abivajavaid peresid. Meile on laekunud juba enam kui 6000 abipalvet ning anname oma parima, et jõuda neist võimalikult paljudeni. Loodan, et leiame toetust kohalikelt omavalitsustelt ka edaspidi. Tegutseme me ju samadel eesmärkidel, milleks on abivajajate toetamine.

Kristi Nilov
“Kodutunde” produtsent

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)