Ärimees andis silla tarbeks 10 000 eurot

Kuressaare linnuse lähistel asuva Ekesparre Residentsi omanik Arti Arakas toetas linnusesse viiva silla ehitust 10 000 euroga.

Linnapea Mati Mäetalu ütles Saarte Häälele, et tegemist on ütlemata kiiduväärt teoga. “Tänu talle selle eest!” sõnas Mäetalu.
Teadupoolest eraldas Kuressaare linnavalitsus lagunenud silla parandamiseks eelmisel nädalal oma reserv-remondifondist üle 60 000 euro. Mäetalu tõdes, et nüüd saab linnavalitsus osa raha taas emba-kumba fondi tagasi panna.
Linnavalitsus loodab, et sild saab korda Saaremaa ooperipäevadeks.
Kevade tulekuga on kibekiireks läinud ka tööde jätkamisega Kuressaare linnuse uuendamisel.
Märtsi lõpul tõdes Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa, et linnusevallide läinud aastal alustatud ehitustöödel tuleb tänavu tempot tõsta, et kõik tähtajaks valmis saaks.

Saarte Häälega ühendust võtnud lugeja tundis aga muret, miks pole sellisel juhul tööga vallidel ikka veel pihta hakatud, kuigi ilm on juba mõnda aega olnud välitöödeks piisavalt kena. Saaremaa muuseumi projektijuht ja OÜ Muinassepp juhataja Tõnu Sepp kinnitas Saarte Häälele, et päris niisama pole sel kevadel siiski istutud ja töö on mõnda aega juba käinud, nagu lubatud. Seni on Sepa sõnul tehtud bastionidel puhastus- ja kaevetöid.
Müüritöödeks on aga veel liiga jahe olnud, kuna öökülmaoht on olnud liiga suur, põhjendas Tõnu Sepp. “Kui ilma peab, siis hakkavad suuremas mahus tööd pihta järgmisel nädalal,” kinnitas ta. Müüritöid alustatakse esmalt idabastionil, lõunabastionil ja kagukurtiinil. Samuti alustavad arheoloogid avatud müüride konserveerimist ja heakorrastamist.

Raul Vinni, Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)