Tund ajakirjanikega Aste raamatukogus (2)

Tund ajakirjanikega Aste raamatukogus

KOHTUMAS: Aste raamatukoguhoidja Lea Raamat, Valve Teder, Linda Ots, Meliita Lutenkova, Maimu Pihlas, Leili Varik ja Marika Tisler. Foto: Ivika Laanet

Möödunud kolmapäeval külastasid Aste raamatukogu Saarte Hääle ajakirjanikud Ivika Laanet ja Evely Aavik.

Tunnise kohtumise käigus räägiti lehetegemisest, sellest, kuidas Laanet ja Aavik ajakirjanikuametisse jõudsid, ning paljust muust. Tol päeval Aste raamatukokku tulnud said teada, kuidas tulevad toimetusse uudised, kes valib pilte ning miks üldse on vaja asjadest kirjutada. Huvilistel küsimusi jätkus ning nurmenukuteed juues ja magusat krõbistades see tund ühises vestlusringis märkamatult mööduski.
Aste raamatukogu juhataja Lea Raamat ütles, et esimest korda saadi sedalaadi kohtumisel kokku märtsis 2011. Esimesena külastas Aste raamatukogu tuntud kirjanik ja eriti saarlaste seas oma menuteostega populaarsust kogunud Adena Sepp. Oktoobris tähistati üheskoos Debora Vaarandi juubelit. Veebruaris peeti Eesti Vabariigi ja Juhan Smuuli sünnipäeva.

“Ma arvan, et järgmiseks tuleme kokku taas oktoobris, kui saak salves,” lausus Lea Raamat, kelle sõnul korraldatakse selliseid kohtumisi just selleks, et inimestel oleks võimalus kodust välja tulla, pealegi on Aste inimesed taolistest üritustest ka väga huvitatud. Lea lisas, et ürituste korraldamisel on talle suureks abiks Leili Varik. Kui tähistati kirjanike sünnipäevi, siis Lea tegi lühikese elulookokkuvõtte, mille ette kandis Leili.

Kaarma Elu toimetus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 147 korda, sh täna 1)