Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 9. mai

KINO
Divas kl 18 “Me peame rääkime Kevinist”. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Aste klubis kl 15–22 noorte Euroopa päev.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse saalis kl 15 Kuressaare kunstikooli 30. aastapäeva näituse avamine. Näitus on avatud ürituste vahelisel ajal.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 Saaremaa rahvateatri etendus A. Kitzberg / V. Uibo “Kauka jumal”. Pilet 8 ja 6 eurot.

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kl 18 kohtuvad KG ja SÜG-i poisid. Vaheajal tüdrukute penaltilöömise võistlus. Selgub linna gümnaasiumide 2012. aasta sportmängude karika võitja.

Kudjape terviserajal “Liikudes tervemaks”: traditsiooniline Punase Risti jooks. Start kl 18 endise ARK-i juures. Distantsid 2,9 km ja 5,8 km. Tule jooksma või matkama!
Jooksu korraldavad Punase Risti Saaremaa selts ja Saaremaa orienteerumisklubi. Üritust toetavad Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Saaremaa spordiliit, Kuressaare linnavalitsus ja tervisespordisari “Liikudes tervemaks”. Jooks on pühendatud Kuressaare linna 449. sünnipäevale, tervisepäevale ja Saaremaa spordiliidu 79. sünnipäevale.

NELJAPÄEV, 10. mai

KINO
Divas kl 18 “Me peame rääkima Kevinist”. Pilet 4 €.

KONTSERT
Pärsama kultuurimajas kl 16.30 emadepäeva kontsert. Esinevad Pärsama lasteaia mudilased.

TEATER 
Kuressaare linnateatris kl 19 Saaremaa rahvateatri etendus A. Kitzberg / V. Uibo “Kauka jumal”. Pilet 8 ja 6 eurot.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.

SPORT
Pöidel tänavune 2. orienteerumisneljapäevak. Stardipaika juhatav viit Pöide kiriku juures. Start avatud kl 16.30–19. Neljapäevaku korraldab Jüri Linde.


TULEKUL

Laupäeval, 12. mail Sakla seltsimaja õuel kl 9 Sakla saialaat. Müügil Karja Pagari tooted, tordid, taimed jt traditsioonilised laadakaubad. Avatud koduste küpsetiste (leivad, saiad, pirukad, koogid jne) müügilett. Kl 10.30 esinevad Valjala põhikooli tantsulapsed. Töötoad lastele: emadepäeva tordi kaunistamine (osalustasu 2 eurot); lillekimp emale, vanaemale (osalustasu 1 euro). Traditsiooniline laadaloterii “Iga loos võidab”. Näitus “Kotid ja kübarad”. Kohvik.


HEA TEADA
Tere tulemast XIII noorte tantsijate suvelaagrisse!

31. juulist 5. augustini leiab Värskas aset järjekorras juba XIII noorte tantsijate suvelaager.

Traditsiooniliselt on laagri lõputöö etendus, kus seekord on rõhk Kagu-Eesti ja setu-teemalistel tantsudel. Loodav tantsuetendus ei ole lihtsalt lõbus lugu, vaid selle sisu on ühtlasi suunav ja õpetlik. Kõigil laagripäevadel saavad osalejad osa kõiksugu setu traditsioonidest ja õhtuti toimuvad ka vastavad õpitoad, saab ju laager teoks Värskas – setu kultuuri südames.
Etenduse tarvis õpivad kõik osalejad selgeks hulga tantse. Repertuaaris on nii Maido Saare loomingut kui ka folkloorseid tantse.
Laagri eestvedaja ja koreograaf on tunnustatud tantsujuht Maido Saar. Etenduse tekstid kirjutab kokku populaarne kirjamees Aapo Ilves ning etendust saadab live-muusikaga Värska oma punt Zetod. Etendus leiab aset Seto Kuningriigi päevade raames.
Alates 1997. aastast, mil leidis aset esimene noorte tantsijate suvelaager, on need muutunud järjest populaarsemaks. Kuna laager on üle-eestiline, siis paljude jaoks ongi see ainuke koht peale tantsupeo, kus taas oma tantsusõpradega kokku saada ja lõbusalt aega veeta. Noorte tantsijate 2012. aasta suve tippsündmusest on oodatud osa saama kõik, alates 5. klassi tantsurühmadest.

Osalejad majutatakse Värska gümnaasiumisse. Suvelaagri osalustasu on 60 € inimese kohta. Registreeri oma tantsurühm hiljemalt 31. maiks aadressil katlinhoop@gmail.com.
Korraldaja: Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ. Lisainfo: Kätlin Hoop (katlinhoop@gmail.com, tel 56 639 661).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)