Karja kodulooraamatut pakutakse õppematerjaliks (1)

Möödunud aastal ilmunud raamatu “Pildikesi Karja kihelkonnast” autor Anne Trei pakub oma üllitist Leisi keskkoolile soodushinnaga, et seda saaks kasutada ainetundides.

“Ma olen ise olnud pedagoog ja tean hästi, et haridus peaks muude teemade hulgas ilmtingimata tähelepanu pöörama ka kohalikule elu-olule ja kodupaiga minevikule,” ütles Anne Trei. “Sellest raamatust saaks kunagise Karja kihelkonna kohta väga palju teavet.”
Trei sõnul on raamatus palju juttu kohaliku murdekeele tundma õppimise vajadusest. On ära toodud rohkesti murdesõnu, mida saaks keeletundides analüüsida või siis murdekeelsetes esseedes kasutada.
Anne Trei lisas, et on sel teemal vestelnud mitme pedagoogiga. “Nemad on arvanud, et see raamat sobib väga hästi koolitundides kasutamiseks,” sõnas ta. “Sealjuures on paljud õpetajad kahetsust väljendanud, et nende kihelkonna kohta ei ole sellist kokkuvõtlikku raamatut ilmunud.”

Anne Trei on osalenud ka Kihelkonna kandi elu-olu kajastava raamatu “Vandiraiujate maa lugu”, mille autor on Kalju Eerik, koostamisel. “Eerik oli vist nii rikas mees, et kinkis need raamatud koolile ja minu teada kasutatakse neid õppetundides väga aktiivselt,” ütles ta. “Meie kirjastajana annetusi teha ei saa, küll saame aga lasta omahinna minimaalsele tasemele.”
Apollo raamatupoes on 552-leheküljelise raamatu “Pildikesi Karja kihelkonnast” müügihind praegu ligi 48 eurot. Anne Trei sõnul pakub ta Leisi keskkoolile oma raamatut soodushinnaga 20 eurot.
Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles, et valla kõikides raamatukogudes ja vallavalitsuses on Anne Trei raamat juba olemas. Mõned eksemplarid on vallavalitsus ostnud ka külalistele kinkimiseks.

“Nüüd pakub autor seda raamatut ka koolile kui õppematerjali,” rääkis Mõtlep. “Ehkki eelarve on valla käes, jääb see ikkagi kooli otsustada, kas see raamat on nende jaoks oluline või mitte. Kui kool peab vajalikuks seda õpikuna soetada, siis kinnitan, et vallavalitsuse taha asi seisma ei jää. Raha õpikute ostmiseks on eelarves ju olemas.”
Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin ütles, et kuna Anne Trei pakkumine jõudis temani alles eile (esmaspäeval – toim), ei ole ta jõudnud teemaga veel tegeleda. Direktori sõnul peab ta enne otsuse langetamist ka kolleegidega nõu pidama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)