Karala Kange kandis Kuressaare veinimeistri konkursi finaali (8)

Karala Kange kandis Kuressaare veinimeistri konkursi finaali

JULGE PEALEHAKKAMINE ON POOL VÕITU: Lea Ait võttis sõbranna õhutusel möödunud aastal koduveiniteo ette ja saatis toote üleriigilisele konkursile, kus see 133 veini hulgast finaali valiti. Foto: Tõnu Veldre

Esmakordselt sõbranna õhutusel koduveini teinud Kuressaare taksojuht Lea Ait pani hästi väljakukkunud märjukesele nimeks Karala Kange ja saatis toote Maalehe ja OÜ Veinivilla koduveinikonkursile. Karalast pärit saarlanna üllatus oli suur, kui sai žüriilt teada, et tema tehtud vein on üks väljavalituist, mis finaali pääses.

“Sõbranna pakkus mulle arooniaid. Ütles, et tule ja korja. Minul olid mahlad ja siirupid juba pudelitesse pandud, ütlesin, et pole vaja,” meenutas Lea Ait. Ent sõbranna soovitas siis veini teha. “Lõpuks andsin järele. Kui marjad korjatud, soovitas sõbranna Veinivillast igasuguseid komponente tellida. Nii ma siis Veinivillaga ühendust võtsingi.”
Esmakordselt veinimaailmaga tutvust teinud kuressaarlanna tellis OÜ-st Veinimaailm vajalikud ensüümid, pärmi ja muud komponendid. Arooniale lisas ta õuna ja ebaküdooniat ning teisi tarvilikke aineid.
“Proovisin maitset. Ise ma veinisõber pole, aga maitse oli põnev. Sain veini kokku kolmekümne pudeli jagu. Peaaegu kõik kinkisin sõbrannadele. Kaks ongi ainult järele jäänud,” rääkis esimese õnnestunud veiniteoga mäele jõudnud naine.

Taas oli sõbranna see, kes õhutas Lead veinikonkursist osa võtma. “Ma ei ole iialgi mingil niisugusel konkursil osalenud. Konkursi tähtaeg lähenes. Üsna viimastel päevadel otsustasin veini siiski ära saata. Seda ma muidugi ei lootnud, et minu tehtud vein lõppvooru valitakse,” märkis ka spordiga sina peal olev hoobilt veinimeistri tiitli pälvinud Lea Ait.
Spordiga on Lea ammugi sina peal. Ta on mitmekordne Saare maakonna meister lauatennises.
Miks aga Karala Kange? “Vein on 13,5 kraadi kange. Sõnapaar “Karala Kange” sobib nii veini nimeks kui ka iseloomustamaks selle kauni mereäärse küla elanikke. Olen ju Karala küla tüdruk,” selgitas veinimeister märjukesele nime panekut.

Tänavune veinikonkurss oli eelmistest osavõturohkem. Eelvoorus tuli žürii liikmeil maitsta koguni 133 veini. Saaremaalt teisi osalejaid ei olnud.
“Abivahenditega läks veinitegu küllaltki kiiresti. Kunagi varem proovisin lihtsalt oma tarkusest, aga see katse ebaõnnestus. Nüüd ajasin näpuga järge. Läks korda,” rõõmustas finalist.
Finaal toimub 9. juunil Haapsalus veinipäeval. Peaauhinnaks on võitja enda valikul kas veinitundja kursus Eesti sommeljeede erakoolis või nädalane veinireis Prantsusmaale.

Lea Ait võidulootusi ei heieta. Saavutuseks peab ta finaali jõudmist. Järgmise veini paneb saarlanna aga käima juba umbes kuu aja pärast.
“Planeerin teha rabarberi-võililleveini. Need on kõige esimesed asjad, mida toorainena kasutada saan. Katsetan. Võib-olla saab sellestki asja,” oli esimesest tunnustusest indu saanud Ait optimistlik.
Veinivilla perenaine Tiina Kuuler ütles Saarte Häälele, et saarlanna osalemine oli temalegi meeldiv üllatus. Küll on Veinivilla klientide hulgas üsna mitu saarlast, keda spetsialistid koduveini valmistamisel konsulteerivad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 129 korda, sh täna 1)