Lasterikkad pered ei taha vanu riideid (9)

Kuigi Kuressaare Rimi kauplus kogus kolmenädalase taaskasutuskampaaniaga seitse konteineritäit kasutatud riideid lasterikastele peredele, pole Saaremaa pered kogutud kraamist eriti huvitatud. Kui lasterikaste perede ühing kolm esimest konteinerit kätte sai ja need läbi sorteeris, selgus, et kasutamiskõlblikke lasterõivaid oli neis äärmiselt vähe.

“No suurem osa olid puhta räbalad, väga vähe oli neid, mis sünnib lapsele veel selga panna,” ütles Anneli Altmann, Saaremaa lasterikaste perede ühingu esimees. Tema sõnul ühingu liikmed erilist huvi selle ettevõtmise vastu üles ei näidanud.
Altmann teab, et Rimis on veel neli konteineritäit kasutatud riideid ootamas, aga nemad neile enam järele ei lähe. “Meil pole ju sellist laoruumi ka, kuhu need võiks hoiule panna.”
Rimi kaupluse juhataja Kaidi Juhandi sõnul läks nende kogumiskampaania üle ootuste hästi. “Inimesed olid aktiivsed, tulid ja tõid kraami suurte kottidega. Eks nad tegid oma kappides kevadist suurpuhastust.”
Sellekevadine taaskasutuskampaania, mille Rimi kauplusekett korraldas koostöös Tallinnas tegutseva Uuskasutuskeskusega, lõppes möödunud nädalal.

Saarte Häälele öeldi Tallinnast, et eks nad hakka nüüd mõtlema, kuhu ja kellele kogutud kraam anda.
Anneli Altmanni sõnul tunnevad Saaremaa lasterikkad pered puudust mitte niivõrd kasutatud lasteriietest, kuivõrd just veel korralikust ja tarvitamiskõlblikust mööblist.
“Meile kuluksid hädasti ära näiteks lastevoodid, narid, kirjutuslauad jne. Ja loomulikult jalgrattad. Kui võtate ühendust aadressil annelikauber@hot.ee või meie koduleheküljel www.saarelasterikkad.eu, siis tuleme ise kaubale järele. Ühingul on sõiduauto järelkäru olemas.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 323 korda, sh täna 1)