Kuressaare volikogu keskfraktsioon kadus (5)

Kuressaare volikogu keskfraktsioon kadus

LAIALI: Aivar Arut ja Piret Sarjast (vasakul) ei seo Tõnis Kipperi ja Lea Kuldsepaga enam midagi muud kui kuulumine linnavolikokku. Keskfraktsioon on ajalugu. Foto: Tõnu Veldre

Jätkuna Saaremaal vallandunud Keskerakonnast lahkumisele saadeti eile laiali ka Kuressaare linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon.

Kuressaare linna põhimääruse kohaselt saab volikogus moodustada fraktsiooni vähemalt kolm volikogu liiget. Eilse seisuga olid Keskerakonna viieliikmelisest fraktsioonist lahkumisavalduse andnud Aivar Aru, Piret Sarjas ja Ants Tammleht. Lahkumisavaldust ei esitanud Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhatusse valitud Tõnis Kipper ja Lea Kuldsepp.
Endine fraktsiooni juht Aivar Aru võttis ka sõna, kus tänas kõiki ja märkis, et elus tuleb vahel ikka valikuid teha. “Mina isiklikult olen oma valiku teinud,” ütles Aru. “Millegi lõpp on alati millegi uue algus,” lisas ta.
Volikogu esimees Erik Keerberg ütles, et nüüdsest on Kuressaare linnavolikogus kaks fraktsiooni: Reformierakond ja IRL. Koalitsiooni kuulub ka üksik sotsiaaldemokraat Jaanis Prii. “See ei tähenda, et aktiivsed inimesed peaksid kõrvale jääma,” lisas Keerberg.
Küsimusele, kas ta kuulub edaspidi jätkuvalt opositsiooni või asub koalitsiooni poolele, vastas Aivar Aru ilmselgelt heatujuliselt: “Ma olen Kuressaare linnavolikogu liige.”

Piret Sarjas, kes kolmest väljaastunust ainsana erakondlikku kuuluvust pole omanud, ütles Saarte Häälele kommentaariks oma fraktsioonist lahkumise kohta, et kui vaadata praegust Eesti poliitilist olukorda, on üsna raske kanda Keskerakonna silti. “Ma olen alati lähtunud põhimõttest, et tuleb teha koostööd,” kinnitas volikogu revisjonikomisjoni juhtiv Sarjas, viidates, et talle on omane otsustamine ja hääletamine südametunnistuse järgi, ja seda kavatseb ta teha ka edaspidi.
Jätkuvalt Keskerakonda kuuluv Lea Kuldsepp tõdes ERR-ile antud intervjuus, et fraktsioonina oli neil vahest rohkem läbilöögivõimet, kuid samas on nende fraktsiooni liikmed ikka hääletanud nii, nagu nad on õigeks pidanud.

Fraktsioonist lahkunud Aivar Aru kuulus ka Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhatusse, kes kuu aega tagasi pea üksmeelselt erakonnast välja astus, põhjuseks Kalle Laaneti väljaviskamine Keskerakonnast. Piret Sarjas pole kunagi Keskerakonda kuulunud ja Ants Tammleht kuulub Äriregistri järgi veel erakonda.
Saarte Häälel ei avanenud eile võimalust Ants Tammlehelt küsida, kas ta on esitanud ka avalduse Keskerakonnast väljaastumiseks. Tammleht lahkus telefonikõnele viidates enne nimetatud päevakorrapunkti saalist ja hiljem ei võtnud ta telefoni enam vastu.


Keskerakonnast lahku löönud poliitikud loovad MTÜ

Keskerakonnast lahkunud poliitikud on registreerimisele esitanud mittetulundusühingu Demokraadid, mis soovib aktiivsete inimeste toel anda panuse tugeva Eesti ühiskonna arenguks. Esialgu pole plaani sellest erakonda kujundada, vahendas Postimees.
Ühe asutajaliikme Rainer Vakra sõnul näitas MTÜ loomise vajadust asjaolu, et pärast demokraatide ühenduse loomist riigikogus saadi väga palju koostööettepanekuid, pöördumisi ja kirju toetajatelt, ühendustelt ja organisatsioonidelt. “MTÜ annab meile selge määratluse ja võimaluse oma eesmärke paremini realiseerida ja ühiskondlikus elus kaasa lüüa,” selgitas ta.

MTÜ Demokraadid asutajad on aprillis Keskerakonnast lahku löönud kaheksa juhtpoliitikut: Rainer Vakra, Deniss Boroditš, Lembit Kaljuvee, Inara Luigas, Toomas Varek, Vilja Savisaar-Toomast, Siiri Oviir, Kalle Laanet ja Ain Seppik.

Uudistetoimetus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)