Koolidirektor jäeti uuest autost ilma (14)

Kuressaare linnavolikogu ei toetanud oma eilsel istungil uue ametiauto soetamist Kuressaare gümnaasiumi direktorile Toomas Takkisele.

Kuressaare linnavalitsus tegi eile linnavolikogule ettepaneku kiita heaks kolme uue auto kasutusrendi riigihanke korraldamine, summas 71 000 eurot. Eelnõu kohaselt oleks uued autod soetatud Kuressaare linnapeale, Kuressaare linnavalitsusele ja Kuressaare gümnaasiumi direktorile.
Praegu kasutuses olevad autod on abilinnapea Kalle Koovi sõnul vananenud. Nendest vanim on Takkise käsutuses olev Opel, mille läbisõit on 232 000 km. Kuressaare linnapea 2004. aasta Opeli läbisõit on 157 000 ja linnavalitsuse 2006. a Volkswagen-bussi läbisõit 286 000 km.
Kui linnavalitsusele ja linnapeale soetatavate autode osas küsimusi ei tekkinud, siis koolidirektori auto osas tekkis eriarvamusi. Linnavolikogu majanduskomisjonis läksid arvamused lahku: nii poolt kui ka vastu oli neli inimest, erapooletuid kaks.

Eile linnavolikogu istungil sõna võtnud volinik Aivar Aru märkis, et niigi pingelise linnaeelarve juures ei pea tema mõistlikuks koolidirektorile uut autot soetada, ja tegi eelnõusse muudatusettepaneku. Abilinnapea Kalle Koovi sõnul kuluks vaid kahe auto ostmiseks 55 000 eurot ja selle summa kiitis linnavolikogu ka heaks.
Koolidirektor ja linnavolinik Toomas Takkis ise istungil ei viibinud. Hääletustulemusena oli vaid kahe auto soetamise poolt 14 volikoguliiget, erapooletuid oli kolm ja ainsana oli selle otsuse vastu Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro.
Abilinnapea Kalle Koov ütles pärast volikogu istungit Saarte Häälele, et praegu Takkise käsutuses olev auto jääb tema kasutada ka edaspidi, seda võõrandama ei hakata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)