Juhtkiri: Mõru pill (1)

Juhtkiri: Mõru pill

 

Linnavolikogu eilne otsus, et Kuressaare gümnaasiumi direktorile enam uut autot ei soetata, on näide sellest, mis võib juhtuda, kui otsustajaks pole enam kooli haldav sihtasutus, vaid linnavolikogu.

Veel aastapäevad tagasi olid linna suuremate koolide majandamiseks loodud sihtasutused. See tähendas, et kõik otsused tegi sihtasutuse nõukogu ning juhataja elik koolidirektor. Oli vaja midagi soetada, siis sai seda ka teha. Kui raha oli. Seda aga oli. Nüüd on sihtasutused lõpetatud ja kooliga seotud otsused tehakse linnavolikogus-valitsuses.

Sihtasutuste kaotamine tuleneski sellest, et linna allasutuste ja linnavalitsuse laenud pandi ühte patta ning sihtasutuse kui koolide renoveerimiseks laenu võtva isiku funktsiooni polnud enam vaja. Koos sellega kadusid ka mitmed muud magusad võimalused.

Saarte Hääl on linnavolikogu otsusega päri – koolidirektoril päris oma n-ö kroonuautot kindlasti vaja ei ole. Praegu sõidavad näiteks kahe linna kooli juhid oma isikliku autoga, mille kasutamine kompenseeritakse. See on ka normaalne. Arvestades, kui palju on koolidirektoril vaja teha ametisõite (töölkäimine pole ametisõit), oleks selle jaoks eraldi auto soetamine juba priiskamine.

Seekord sai volikogu käe ette.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)