Elisal ei lasta keset küla mobiilimasti püstitada (1)

Pärsamal sel kolmapäeval toimunud vallajuhtide, külaelanike ja mobiilioperaatori Elisa Eesti esindaja kokkusaamisel kõlasid valjemini kavandatava masti vastaste hääled.

Leisi abivallavanem Enno Reis ütles Saarte Häälele, et arutelul osalenud 25 Pärsama elanikku olid üldiselt mobiilimasti püstitamise vastu ning põhjuseks toodi just visuaalne aspekt. “Nimelt asjaolu, et mast rajataks elamutele liialt lähedale,” täpsustas ta.
Reis nentis, et kuigi lähimast elamust jääks mobiilimast 170 meetri kaugusele, ei peetud seda piisavaks.
Kehva levi üle Pärsama elanikud abivallavanema sõnul eriti ei nurisenud, kuid põhjuseks võib olla ka see, et ilmselt kasutatakse teiste mobiilioperaatorite teenuseid. “Elisa leviga on Pärsamal tõesti probleeme, aga näiteks EMT levi on normaalne,” selgitas Reis. Tema sõnul otsiti ja pakuti välja ka alternatiivseid mobiilimasti asukoha variante, aga konkreetseid otsuseid kokkusaamisel siiski veel ei tehtud.

Saarte Häälega kõnelenud Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski tunnistas, et varem välja pakutud maatükile (Köögivilja kinnistu – toim) Elisa tugijaama arvatavasti kavandama ei hakka.
Raiski tõdes, et läinud nädalal Saarte Hääles ilmunud artikli peale pöördus otse nende poole üks külaelanik ise, kes pakkus Elisale masti ehitamiseks välja oma maatüki. “Vaatame nüüd täpsemalt üle, kas võrgu planeerimise osas on välja pakutud asukoht sobilik,” selgitas Raiski Elisa edasisi plaane.

Samal teemal: “Elisa kavandatav mobiilimast tekitab Pärsamal vastuseisu”, Saarte Hääl, 19. aprill

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)