Ringkonnakohus jättis rusikakangelase karistuse samaks

Tallinna ringkonnakohus jättis jõusse Kuressaare kohtumajas mõistetud aastapikkuse tingimisi vangistuse mehele, kes mullu suvel oma endisele koolivennale rusikaga nii hoogsalt näkku äsas, et too viidi eluohtliku vigastusega Tallinna ajuoperatsioonile.

 Ringkonnakohus tühistas Kuressaare kohtumajas kuulutatud otsuse vaid osaliselt, nimelt süüdlaselt kannatanu kasuks esindajatasu 315 euro väljamõistmise osas.
“Uue otsusega mõistis kohus kannatanu kasuks M. Jalakaselt välja esindajatasu summas 378 eurot,” ütles Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja Kairi Küngas, kinnitades, et muus osas jättis Tallinna ringkonnakohus otsuse muutmata ning kannatanu esindaja apellatsioon rahuldati osaliselt.
Varem kriminaalkorras karistamata Meelis Jalakas tunnistati tänavu veebruaris süüdi löömises ja ettevaatamatusest raske tervisekahjustuse tekitamises ning karistati aastase vangistusega tingimisi 18-kuulise katseajaga. Lisaks mõisteti Jalakalt välja 435 eurot sundraha ja 84 eurot ekspertiisitasu. Kannatanu kaitsjatasu hüvitamiseks mõisteti välja 315 eurot.

Kannatanu esindaja Mihkel Tuus oli Meelise süüasja arutamisel seisukohal, et toimiku materjalid pole kuriteo lahendamiseks piisavad ning tegemist oli hoopis avaliku korra raske rikkumisega. Lisaks mainis Tuus, et kohtualuselt välja mõistetud summale ei ole juurde arvutatud käibemaksu.
“Kannatanu on karistusega rahul, kuid ei nõustu kõikide põhjendustega,” ütles kannatanu esindaja Mihkel Tuus toona, kui otsustas maakohtu otsuse edasi kaevata. Tal on õigus edasi kaevata ka ringkonnakohtu eilne otsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 108 korda, sh täna 1)