Mandri vahet hakkab taas lendama Avies (17)

Saare maavalitsus valis järgmiseks viieks aastaks Tallinna ja Kuressaare vahelise lennuliini teenindajaks AS-i Avies, mis hakkab saarlasi teenindama 18-kohalise Jetstreamiga.

“Mul on väga hea meel olla tagasi teid teenindava liini peal,” ütles Aviesi tegevjuht Allan Soll. “Oleme seda ka kogu aeg oma liiniks pidanud ja see, et ta vahepeal meie käest ära napsati, tundus ajutine situatsioon,” lisas ta.
Saare maavalitsuse ühistranspordinõunik Taavi Kurisoo ütles, et lennufirma Avies hakkab senise seitsme lennu asemel tegema nädalas üheksa reisi ehk maksimumi, mida riigi eraldatud toetusega oli võimalik saada. Praegu on veel otsustamata, kas lennureisid ei toimu teisipäeval või neljapäeval.
Maavalitsus küsis hankel osalenud firmadelt pakkumised ka 11 lennuga graafikule, kuid paraku jäi raha väheks, sõnas Kurisoo. Lisaks ei vastanud AS-i Estonian Air pakkumus nõutud tingimustele.
Maavalitsus maksab hanke võitjale ühe reisi eest riiklikku toetust 1906 eurot, AS Estonian Air küsis pakkumuses riiklikku toetust ühe reisi eest 3508 €. Praegu saab Estonian Air ühe lennu eest toetust 1988 eurot. Lennupileti hind jääb uue vedajaga ligilähedaselt samaks, kui praegu on, kinnitas Kurisoo.

Võrreldes eelmise lepinguga on sõlmitavas lepingus oluliselt karmimad leppetrahvid lepingurikkumiste eest.
Kurisoo sõnul hakkab AS Avies lendama 18-kohalise lennukiga Jetstream, mis läbib vahemaa Kuressaare ja Tallinna vahel umbes 40 minutiga. Estonian Air kasutanuks liinil 33-kohalist Saabi. Leping hanke võitjaga sõlmitakse 9. mail ja ilmselt tuleb uus lennufirma liinile 14. mail.
Hanke viis läbi maavanema määratud komisjon, kuhu kuulusid komisjoni esimees Taavi Kurisoo ja liikmed Agne Peetersoo, Jaan Leivategija, Jaanus Ojamets, Priit Rifk ja Mati Tang. Hanke tulemused kinnitas maavanem.
Estonian Airi praegune liinileping oleks kehtinud 2013. aasta septembrini, kuid see lõpetatakse poolte kokkuleppel tänavu maist. AS Avies teenindas Tallinna–Kuressaare lennuliini ka enne praegust vedajat, kuid 2008. aastal läbi viidud hankel sai ettevõttele saatuslikuks maksuvõlg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)