Juhtkiri: Lõpp hea, kõik hea? (1)

Juhtkiri: Lõpp hea, kõik hea?

 

Tänases lehes on uudis selle kohta, et Saare maavalitsus valis järgmiseks viieks aastaks Tallinna ja Kuressaare vahel lennuliiklust korraldama AS-i Avies.

Loodame väga, et nüüd lõpevad aastaid kestnud jamad selle ümber, kas lennuk lendab või ei lenda. Ei mäleta neist aastaist ühtegi kiitvat sõna Estonian Airi aadressil. Pole ka imestada. Nii veider kui see ka ei tundu, olime oma Eesti Õhu jaoks tühipaljas õhk. Olid ju ka rahvusvahelisi lende korraldava firma jaoks olulisemad lennud kaugematesse sihtpunktidesse kui Kuressaare. Kui ikka ühel lennukil oli rike, siis esmalt teenindati ära kaugemad liinid, saarlased võisid lennujaamas tunde istuda ja lõpuks pidid ikkagi bussiga koju sõitma.

Küllap jäämegi neist aastaist muigega meenutama, kuidas bussiga jõudis Kuressaarde kiiremini kui õhuteed pidi. Nii polegi midagi imestada, kui reisijaidki hakkas lõpuks nappima. Sest milleks siis üldse lennuk, kui lennusõit pole ajavõit? Või milleks lennuk, kui tööinimene pidi Kuressaarest lennukiga Tallinna lendama juba pühapäeval, et esmaspäeval tööl olla. Sest lennufirma otsustas, et kõige nõutumal päeval – esmaspäeval – pole vaja Saaremaa vahet lennata.

Vaevalt et lendude arv, mida Avies hakkab praegu tegema – senise seitsme asemel üheksa reisi nädalas –, lennureisijaid päriselt rahuldab. Sooviti ju pöördumises ministeeriumile 14 reisi. Kuid ehk edaspidi hakkab lennuk sagedamini lendama, kui riigilt raha juurde saab.

Võib-olla ei rahulda kõiki reisijaid seegi, et Aviesi lennukis on vähem kohti kui Estonian Airi omas. Lennuki suurusest tähtsam on aga see, et lennuk lendab sel päeval, mil inimestel vaja. Ja et ta üldse lendab!

Tuult tiibadesse, Avies!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)