Noored kujundasid LookKoolil moemaastikku

Noored kujundasid LookKoolil moemaastikku

GRAND PRIX’ NEIUD: Võidukad Merlyn Leiman, Liisa Kanemägi ja Grete Riisik Leisi keskkoolist. Foto: Alar Truu

Juba mõned kuud tagasi tühjendati kangapoode, pühiti tolm õmblusmasinatelt ja oodati fantaasialt juhtnööre, tegemaks midagi ennenägematut. Noored moeloojad alustasid taas kord oma kollektsioonide meisterdamist, et ees ootaval moeshow’l LookKool 2012 panna publik õhku ahmima.

Kuressaare gümnaasiumi (KG) huvikooli Inspira eestvedamisel kulmineerusid noorte disainerite jõupingutused 21. aprillil Kuressaare kultuurikeskuses, kus toimus Saaremaa maakondlik moekonkurss. LookKool 2012 grand prix läks tänavu Leisi keskkooli. Võitjaiks osutusid Merlyn Leiman, Liisa Kanemägi ja Grete Riisik kollektsiooniga “Aphid”.
Võisteldi kolmes kategoorias: noorem vanusegrupp ehk 4.–6. klass, keskmine (7.–9.) ja vanem grupp, kuhu kuulusid õpilased alates 10. klassist. Teemad olid “Ajast aega” ja “Fantaasia” ehk lihtsalt vaba teema. Loomingut hindasid asjatundjad Kristina Herodes, Piret Puppart, Loore Härmat, Ea Velsvebel-Greenwood, Maila Juns-Veldre, Kristin Liias, Taavi Turk, Karmen Sepp ja Margo Vahter.

Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes ütles, et aastate jooksul külastatud moeetendustest on kõige paremad ja innovaatilisemad ideed just Saaremaal. Erakordselt tubli oli tema sõnul sel aastal keskmine vanusegrupp, kus oli esikolmikus ka kõige tihedam rebimine. Üldiselt tasus pikk sõit Herodese kinnitusel ennast igati ära, sest siit lahkus ta oma sõnul inspireerituna, tulvil uusi ja hulle ideid.
Noorema vanuseastme esimene koht läks Anna Karakjanile (“Punane”), teiseks tuli Laura-Maria Jõgi (“Kleo”) ja kolmanda koha võitsid Kristin Kask, Brigita Kuusk ja Agnes Paju (kollektsioon “Le piume”).

Keskmise vanuseastme parimaks kollektsiooniks tunnistati “Creme brulee”, mille autor oli Karolin Kärm. 2. koha võitsid Victoria Käesel ja Meril Kallasmaa (kollektsioon “Athena”) ning kolmanda koha Greta Virves (kollektsioon “Nurklik lukk”). Greta sai ka eriauhinna stiiliküpsuse eest.
Ihaldatud grand prix läks kõige parema kollektsiooni “Aphid” loojatele, kelleks olid eelnevalt juba mainitud Grete Riisik, Liisa Kanemägi ja Merlyn Leiman.

Eriline tänu kuulub õpetaja Raili Kaubile vastutamise eest ning korraldustoimkonnale, mis koosnes Anneli Meistersonist, Renate Pihlast ja Tiia Leppikust.

Loe pikemalt homse Saarte Hääle kultuuriküljelt.

Kristina Kretova

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)