Saare maakonnast kaotati 15 kirjakasti

Tänavu kevadel võttis Eesti Post üle Eesti maha 300 kirjakasti, kuna neisse pandi vaid mõni üksik kiri päevas. Saare maakonnas on nüüd 187 kirjakasti varasema 202 asemel.

”Viimaste aastatega on kirjakastide arv vähenenud ligi 10% võrra,” selgitas Eesti Posti pressiesindaja Inge Suder, lisades, et ka saadetavate kirjade arv väheneb iga aastaga ligi 10%.
Kirjakaste on maha võetud kohtadest, kus postitati alla ühe kirja päevas. Kirjakaste tühjendatakse Suderi sõnul minimaal-selt viiel päeval nädalas ja vähe kasutatavate kirjakastide tühjendamislogistika kulud on kõrged. Eesti Post analüüsib kirjakastide asukohti ning vajadusel paigutatakse neid ka ümber, ütles Suder.
Samas möönis Suder, et alati on võimalik kirjakast tagasi panna. Viimasel aastal on tema sõnul kirjakaste lisandunud seoses pakiautomaatide paigaldamisega, sest pakiautomaadid on varustatud kirjakastidega.
Mai keskpaigast saab Eesti Posti kirjakeskuse kaudu lisaks tähtkirjade saatmisele ja vastuvõtmisele edastada ka lihtkirju online-keskkonnas 24 tundi ööpäevas.
Eesti Postil on Eestis 2810 kirjakasti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)