Elektriautod jõuavad kohale mais (3)

Sotsiaalministeeriumi kinnitusel peaksid Saare maakonda tulevatest elektriautodest esimesed kohale jõudma maikuu jooksul.

Mitsubishi i-MiEV elektriautode logistikaga tegeleva Silberauto PR-spetsialist Andero Kaha ütles Saarte Häälele, et Saare maakonda on tulemas 36 elektriautot. “Autod antakse üle mais ja juunis vastavalt sellele, millal sõidukid Eestisse jõuavad,” täpsustas Kaha.
Teadaolevalt tuleb suurem osa – 15 autot – Kuressaarde ja ülejäänud lähevad valdadesse. Linna elektriautodest 10 läheb Kuressaare haigla käsutusse, kolm SA-le Kuressaare Hoolekanne ning nii väikelastekodule kui ka linnavalitsuse sotsiaalosakonnale üks.

Pihtla, Kaarma ja Lümanda valda on lubatud kaks elektriautot, Torgu valda mitte ühtegi ja teistele valdadele on eraldatud igale vallale üks elektriauto.
Sel nädalal käis uudistest läbi, et sotsiaaltöötajatele mõeldud elektriautodest jäi Eestis n-ö üle 75, mis jagatakse nüüd riigiasutuste vahel laiali. Politseile eraldati mitteoperatiivsete tööülesannete täitmiseks ühtekokku 19 elektriautot, kuid Saare maakonda pole neist ühtegi tulemas.
“Esialgne jaotus Saaremaale ühtegi elektriautot ei too, kuid täpne politsei- ja piirivalveameti elektriautode jaotuskava selgub juunikuuks,” ütles politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht.
Kuni elektriautod maakonda jõuavad, tegelevad kohalikud omavalitsused agaralt sotsiaaltöötajatele mõeldud autode jaoks tavalaadijate paigaldamisega. Kiirlaadimisvõrgustik, mis on mõeldud kasutamiseks kõigile elektriautode omanikele, on üle Eesti paigaldatud hiljemalt oktoobri lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 149 korda, sh täna 1)