Üleskutse: Mustjala küla kokkutulek – tuleb minna!

Aeg veereb ruttu ning varakult tuleb juba suve peale mõelda ja plaane teha. Nii toimub Mustjala küla esimene kokkutulek kohaliku seltsi eestvedamisel laupäeval, 14. juulil, mil koguneme endises Mõisa pargis.

Toimkond on mitu korda kokku saanud ning ürituse kava on tänaseks paigas. Ootame kokkutulekule kõiki praeguseid ja endisi Mustjala küla elanikke kodusaarelt, mandrilt, välismaalt, kellele Mustjala kallis.
Mustjala oma 287 inimesega on valla suurim küla ning õnneks on meil kõik eluks maal vajalikud ametiasutused veel säilinud. Oleme valla keskne küla ja rikkad: meil on oma kool lasteaiaga, rahvamaja, raamatukogu, arstipunkt, apteek, postkontor, kirikud, pood ja looduskool. Igaühel neist on küla eksisteerimiseks oma roll, oma ajalugu, millest kokkutulekulised ise juba kohapeal kuulata-lugeda saavad. Selleks tuleb vaid kohale tulla!
Mis külas muutunud, millega tegeletakse, millised isetegevusrühmad rahvamajas tegutsevad ja kui kena on ikkagi maailmas ainulaadne Mustjala rahvariie – kõigest sellest saavad osa need, kes meid külastavad. Selleks tuleb vaid kohale tulla!

Suviti on meil tänu mitmele kultuuriüritusele eriti palju rahvast liikumas. Mustjala muusikafestival toimub 14. korda ja kokkutulekulised saavad osa samal päeval Anna kirikus toimuvast suurepärasest kontserdist, kus esineb Tallinna Kammerorkester. Selleks tuleb vaid kohale tulla!
Ja nagu ikka – kokkutulekulised saavad registreeritud, pildistatud, toidetud ja rongkäiku nautida pisku osamaksu eest. Ka selleks tuleb kohale tulla!
Päeva lõpetab tantsukeerutus Mõisa pargis Finder Rockers’i pillimeeste saatel.
Et sellest kõigest osa saada, tuleb endast teada anda 1. juuniks Mustjala rahvamajja (tel 45 79 736) või külavanem Mait Põllule (50 23 837). Lisaks võib sirvida kodulehte mayt.pri.ee/mustjala ja siis õigel päeval kohale tulla.

Kalle Kolter,
Mustjala vallavanem

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)