Kolonel Juhan Tuuling – 115

Kolonel Juhan Tuuling – 115

LAHINGUS: Kolonel Juhan Tuuling 25. juulil 1944. Fotod Petter Kjellanderi raamatust “Estnika frontsoldater berättar”, Svensk Militarhistoriskt Bibliotek, 2011

Sel nädalal, täpsemalt neljapäeval, oli 115. sünniaastapäev kolonel Juhan Tuulingul – Kuressaares sündinud Eesti ohvitseril, kes lahkus siit ilmast õnnetul kombel 1946. aasta 23. oktoobril Kopenhaagenis.

Järelhüüdes, mis ilmus Stockholmis ajalehes Välis-Eesti, on kirjas perekonna napp tõdemus: Sa oled õiget võitlust võidelnud.
Koloneli lahkumise puhul ilmunud uudis ajalehes Eesti Teataja (samuti rootslaste väljaanne) toob ära veidi täpsemad surmaasjaolud: Kolmapäeval, 23. okt suri Taanis kol Juhan Tuuling, kes põgenikuna viibis Kopenhaagenis K. B. Halli laagris. Kadunu oli just asunud K. B. Halli ühest teisest laagrist ja viibis linnas hankimas uue asukoha korrastamiseks vajalikke materjale. Üsna laagri lähedal langes ta tänaval kokku ja suri enne, kui jõudis kohale Punase Risti auto. Kol Tuuling oli 49 aastat vana. Leinama jäid teda Taanis asuv abikaasa ja 17-aastane poeg.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 195 korda, sh täna 1)