Võrkpallifinaalis Kaarma ja Silveston

Nädalavahetusel mängiti meeste võrkpallimeistrivõistluste poolfinaalid. Vastamisi olid Spordikool (põhiturniiri 2.) ja Kaarma (3.) ning Silveston (1.) ja Kuressaare Gümnaasium /Pihtla (4.). Kahest kohtumisest tuli võita kaks. Võrdse arvu võitude korral (1 : 1) mängiti edasipääseja selgitamiseks kohe ka otsustav kuldne geim.

Esimene kohtumine Spordikool vs. Kaarma kulges vahelduva eduga, esimeses geimis võitsid Spordikooli poisid Kaarmat 25 : 22. Teises geimis jä i 29 : 27 peale Kaarma. Kolmanda geimi võit läks kiretult 25 : 18 Spordikoolile ja neljas 25 : 23 Kaarmale.
Otsustav geim üllatas oma algusega küllap kõiki saalis viibinuid. Spordikool pääses üllatavalt kergelt ette 4 : 0, 6 : 0, siis võitis Kaarma oma esimese punkti, kuid ikkagi oli seis veel 9 : 3 noorte kasuks.
Siiski, Kaarma hakkas tasahilju järele tulema ja korraga oldi vaid kahe punkti kaugusel – 11 : 9.
Lõpus julgelt ja aktiivselt tegutsenud Spordikooli poisid võtsid siiski oma ja 15 : 12 geimivõiduga oli ka kogu mäng nende.
Teise poolfinaali avamängus alustasid Silvestoni mehed KG/Pihtla vastu tugevalt ega lasknud geimi jooksul kordagi ohje käest. Tulemus 25 : 19 ja avageim eelmise aasta meistrile. Samale meeskonnale läksid ka kaks järgmist geimi. Tulemused 25 : 20 ja 25 : 15.

Pühapäeval toimusid teised kohtumised. Spordikooli võistkond jäi algul taha ja jälitas Kaar-ma mehi 2-3 punktises kaotusseisus, kuid julge ja energilise rünnakuga oldi vastasest geimi lõpul juba ees. Tundus, et noored võtavad ka selles mängus oma. Kuid paljud pallinguvead, mis olid ka geimi esimeses pooles üks punktide kaotamise põhjuseid, said määravaiks just otsustavatel hetkedel.
Kaarma saavutas oma tahtmise harvanähtava tulemusega 33 : 31 ja läks teist kohtumist 1 : 0 juhtima. Pingelise avageimi kaotus lõi Spordikooli võistkonnal hetkeks mängurütmi ja enesekindluse sassi ning teises geimis ei olnud Kaarmal oma vastastega enam raskusi, tulemus oli 25 : 16 ja kohtumise seis juba 2 : 0.

Vaatamata kahele kaotatud geimile ei visanud Spordikooli meeskond püssi põõsasse. Kohe algul saadi 1 : 2 punktiga ette, kuid siis aktiveerusid ka Kaarma mehed. Pikk kohtumine jätnuks võidu korral otsustavaks geimiks noorte vastu mängides väsimuse tõttu vähem võimalusi. Vahelduva eduga kulgenud kolmas geim sai esimesega sarnaselt närvesööva lõpu. Geimivõidu võimalusi oli mõlemal. Edukamalt realiseerisid viimased punktid Kaarma mehed. 26 : 24 võiduga saavutasid nad geimivõidu ja pöörasid sellega ka kohtumise 3 : 0 enda kasuks.
Mängude seis oli 1 : 1 ja järgnes kuldne geim. Kaarma asus kohe 4 : 1 juhtima. Spordikoolil õnnestus kohmetusest jagu saada ja peagi olid tablool viiginumbrid. Edasi kulges mäng vahelduvalt seisuni 12 : 12. Kaarma suutis punktiga ette saada. Järgnes Spordikooli vaheaeg. Kuid sellest enam ei piisanud, Kaarma meeskonna tahe jäi punktidega 15 : 13 peale ja uks finaali oli avatud.

Tundus, et Silvestoni ja KG/Pihtla teise kohtumise avageim pakkus üllatuse nii mõlema poole mängijatele kui ka pealtvaatajatele, kui tasavägiselt kulgenud mängu algus realiseerus lõpuks KG/Pihtla meeskonna 25 : 23 geimivõiduga, kuid kohtumise jätk ja kulg teises geimis näitas, et KG/Pihtla oli selleks kohtumiseks paremini häälestunud kui esimeseks mänguks. Teise geimi võit kuulus siiski tasavägise mängu järel Silvestonile tulemusega 25 : 22. Kolmas ja neljas geim selles kohtumises olid mõlemad sarnased. Silvestoni mehed ei jätnud enam midagi juhuse hooleks ja surusid oma tahtmise karmilt peale. Mängu seis geimide keskel – 18 : 9 kolmandas ja 15 : 7 neljandas – kõneleb kujukalt platsil toimunust. Mõlemad geimid võitis 25 : 14 Silveston ja kogu kohtumise 3 : 1.
Seega mängivad tänavu meistritiitlile Kaarma ja Silveston ning pronksist autasu asuvad püüdma Spordikooli ja KG/Pihtla meeskond.
Võrkpallimeistrivõistluste pronksimängud mängitakse eeloleval reedel–laupäeval. Mängud algavad reedel kell 19 ja laupäeval kell 15.30 Kuressaare spordihallis.