Legendaarne Nasva hotell avab taas uksed kõigile huvilistele (25)

Legendaarne Nasva hotell avab taas uksed kõigile huvilistele

UUES VÕTMES: Meelis Saarlaid (vasakul) ja Mart Sule tahavad mitmed aastad vaid pisteliselt avatud Nasva hotelli taas aastaringselt lahti hoida. Foto: Tõnu Veldre

Märtsis Nasva hotelli rendile võtnud ettevõtja avab seni vaid pisteliselt gruppide teenindamiseks lahti olnud majutusasutuse kõikidele soovijatele aastaringselt.

“Oleme nüüd nagu iga teine hotell – grupid, ettetellimine või juhuslikud möödasõitjad, oleme avatud kõigile,” ütles Nasva hotelli ja sadama viieks aastaks rendile võtnud Nasva Hotell OÜ esindaja Mart Sule.
Aprilli keskel pärast väikest sanitaarremonti avatav Nasva hotell hakkab pakkuma ka hommikusööki ja tahab suveks avada restorani. “Meil on juba üsna palju päringuid ja ma arvan, et tuleb tore suvi,” sõnas Sule.
Ligemale 20 aastat Nasva hotelliga seotud olnud Meelis Saarlaid märkis, et omanike tõsine ärihuvi oli küllaltki maha tiksunud ja viimastel aastatel majutas hotell eelneval kokkuleppel ainult gruppe. “Buss tuli treppi ja siis tegime uksed lahti,” rääkis Saarlaid, kes jätkab hotellis töötamist ka uue operaatori meeskonnas.

Ehkki Nasva hotell on juba aastaid müügis olnud, pole sobivat kokkulepet saadud. Rendileping võimaldab aga hoone ja sadama korras hoida ning kinnisvara müügiga ei pea tormama, märkis Saar-laid.
Mart Sule rääkis, et põhiliselt jääb hotelli käigushoidmine tema enda, õde Inga Sule ja Meelis Saarlaiu õlule, kuid suveks võetakse ka abitööjõudu. Eesmärk on hoida kulusid madalal ja pakkuda hea hinna ja kvaliteedisuhtega majutust.

Tallinlase Mart Sule sõnul ristus tema tee Nasva hotelliga üsna juhuslikult. “Hakkasin Saaremaal otsima ruume puupaatide tootmiseks ja leidsin siit nii tootmisruumid kui ka hotelli,” rääkis aastaid meediaäris tegutsenud Sule, kes oma sõnul ei välista tulevikus ka Nasva hotelli ostmist.
1994. aastal avatud Nasva hotelli rajasid Kanada kodanik Allan Meiusi ja AS Saare Kalur. Oma ajastus oli Nasva hotell toona uudne ja populaarne.
2002. aasta lõpus sai hotelli ja jahtklubi omanikuks OÜ Tannenrode, kes selle 2007. aastal uuesti müüki pani, kuid pole seni veel ostjat leidnud.


Nasva sadamasse kavandatakse 300 m pikkust kaitsemuuli

Et kaitsta faarvaatrit Mändjala poolt pealetungiva liiva eest, on Nasva sadamasse kavas rajada pea 300 meetri pikkune kaitsemuul.
Laevaehitusfirma Baltic Workboats tellimusel valminud kaitsemuuli rajamise eskiisprojektist võib lugeda: et vältida faarvaatri sulgumist, tuleb praegu Nasva sadamas süvendustöid teha iga 4–5 aasta tagant. Kavandatava kaitsemuuli eesmärk on kaitsta Nasva jõe- ja sadamasuuet Mändjala poolt liikuva liiva eest või siis olulisel määral vähendada jõe suudmesse kuhjuva liiva hulka.

Kuna liiva pealetung toimub laial alal, tehakse eskiisprojektis ettepanek rajada Nasva sadamasse kaitsemuul pikkusega umbes 320 meetrit. Koos nõlvakindlustuste ja lainemurdjatega on kavandatava kaitsemuuli pindala umbes 8600 m2. Kaitsemuuli peale on muuli teenindamiseks võimalik rajada betoonkividega kaetud sõidutee laiusega 6 meetrit.
Kaarma abivallavanem Urmas Sepp ütles kommentaariks, et praegu on kogu ettevõtmine alles algusjärgus. “Millal tegelikult kaitsemuuli ehitamiseks läheb, seda ei oska ma praegu küll öelda,” lausus ta. “Vald ei ole isegi veel projekteerimistingimusi väljastanud.”
Sepa sõnul on Kaarma vallavalitsus Nasva sadama kaitsemuuli projekteerimistingimused koostanud ja need on kooskõlastamiseks saadetud tehnilise järelevalve ametisse. “Kui tehnilise järelevalve amet on meile omapoolse kooskõlastuse saatnud, saab vallavalitsus väljastada projekteerimistingimused,” selgitas abivallavanem. “Alles siis tekib eeldus kõnealuse rajatise projekteerimiseks.”

Viimati süvendati Nasva sadamat möödunud aasta sügisel. “Oleme sellises asukohas, et meie akvatooriumisse tuleb hoovustega pidevalt liiva,” ütles Baltic Workboatsi juhatuse liige Nalmond Meri tookord BNS-ile antud usutluses. Tema sõnul jõuab liiv sadamasse naabruses asuva Mändjala karjääri alalt, mistõttu peab ettevõte iga 4–5 aasta tagant aktiivselt sekkuma, et tagada oma alustele juurdepääs sadamale.

Uudistetoimetus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 397 korda, sh täna 1)