Laevakompanii annab ära 500 päästevesti

Laevakompanii annab ära 500 päästevesti

MERELE MINNES VEST SELGA: Projektijuht Ants Ley kinnitas, et tema toob vajalikud päästevestid soovijatele kohale. Foto: Tõnu Veldre

Saaremaa Laevakompanii kingib Lääne-Eesti saarte väikesadamatele 500 päästevesti. Päästevestid kingitakse mereohutuse suurendamiseks ja meresõidu propageerimiseks.

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk ütles, et laevakompanii oma reisilaevadel need vestid enam kasutuses ei ole. Väikesadamatest väljuvatele harrastuskaluritele, suvistele lõbusõitjatele või vesirattaid omavatele sadamatele oleksid need päästevestid aga kindlasti vajalikud ja kasutuskõlblikud.
Kuna päästevestid peaksid ikkagi asjakohast kasutust leidma, siis päris niisama neid soovijatele ka ei jagata.
Sadama haldaja või omanik, kes on päästevestidest huvitatud, peaks paari lausega selgitama-kirjeldama, kuidas päästevestid kasutust leiavad: kas neid tahetakse harrastuskaluritele laenutamiseks, et merele minevas paadis oleks kindlasti sama palju päästeveste, kui on paadis inimesi, või vajatakse päästeveste näiteks sadamas olevate vesiratastega sõitjate turvalisuse tagamiseks.

Enamik päästeveste on täiskasvanute mõõtu, kuid piisav hulk on ka laste päästeveste.
Päästevestide jagamine saarte väikesadamatele on üks ettevõtmistest, millega Saaremaa Laevakompanii tahab oma 20. tegevusaastal kaasa aidata mereohutuse suurendamisele ja meresõidu propageerimisele. Päästevestisoove oodatakse just kõigilt Lääne-Eesti saartelt, peale Saare maakonna saarte ka Hiiumaalt, Vormsilt ja Kihnustki. Kui väikesadamate haldajad on päästevestide muretsemisest huvitatud, tuleb neil ühendust võtta Saaremaa Laevakompanii üldtelefonil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 173 korda, sh täna 1)