Valjala vald pidas juubelit (2)

Valjala vald pidas juubelit

TORDILE: Juubelitordi lõikavad lahti vallavanem Aare Martinson ja volikogu esimees Liilia Eensaar. Ootusärevad on noormehed (vasakult) Silver Sepp, Egert Siiner ja Jürgen Kasemaa. Foto: Ivika Laanet

Valjala valla juubeliüritused kulmineerusid reede õhtul piduliku kontsertaktusega kohalikus rahvamajas. Valla sünnipäev tõi maja puupüsti täis. Kokkutulnuid oli ligi 300.

“20 aastat Valjala valda – on see vähe või palju?” esitas rahvamaja juhataja Viktor Martel tervituskõnes retoorilise küsimuse.
Ligi tund aega kestnud uhkesse kontsertkavasse mahtusid nii rahvamaja kultuurikollektiivide, kooliõpilaste kui ka kõige pisemate, lasteaialaste, esinemised. Kava võimsas lõpp-akordis astusid üheskoos lavale kohalikud kanneldajad, kitarristid ja akordionistid ning kõlas ka viiul.
Õhtut juhtis Rose Project Trio, kolm kaunist naist: Valjala valla kultuurijuht Anne Auväärt, Siivi Kaasik ja Aire Suurem.
Õhtu avakõnes andis vallavolikogu esimees Liilia Eensaar põhjaliku ülevaate Valjala vallast, selle arengust ja juhtidest. Kõige esimene vallavanem oli Enn Pukk, kes täitis ka volikogu esimehe kohuseid kuni 1993. aasta valimisteni.

Tervitused andsid üle nii praegune vallavanem Aare Martinson kui ka endine vallavanem ja nüüdne Saare maavanem Kaido Kaasik. “Tänane Valjala on kuulsusrikka ajaloo ja kultuuripärandiga vald,” ütles oma kõnes Aare Martinson. Tema sõnul on siin olemas kõik, mis ühes maapiirkonnas normaalseks elamiseks vajalik: remonditud lasteaed ja tugev põhikool, kaunis rahvamaja ja perearstikeskus, uus kauplus ja päevakeskus, Eesti vanim kivikirik ja toimivad külaseltsid, tugevad ettevõtted ja postkontor. Talgutest Lööne soos on sündinud “Saaremaa valss”. “Ning meil on isegi selline luksus kui pangaautomaat,” tähendas Martinson, lisades, et tänase valla näo on kujundanud paljude inimeste tubli töö.

Seejärel andsid vallavanem ja vallasekretär Saima Varvas üle tänukirjad ja Külliki Järvila kujundatud graafilised lehed koos valla juubelimärgiga, kõigile neile, kes vallaelus edukalt kaasa löönud.
Valda olid tulnud õnnitlema ka sõprusvalla Pirkkala esindajad ning nn Idabloki – Pöide, Orissaare, Muhu, Laimjala ja Leisi valla – esindajad, samuti Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Raimu Aardam.
Pidu jätkus suupistete ja tordi söömisega. Üllatusesinejatena astusid enne keskööd saali Valjala kõhutantsijad Triin Kaldi juhendamisel. Muusikat jalakeerutuseks tegi ansambel Kuldne Trio, seekord siis duona Jüri Vlassov ja Mihkel Smeljanski.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 146 korda, sh täna 1)