Saaremaa mees suundub Nordkappi vallutama (5)

Saaremaa mees suundub Nordkappi vallutama

STARDIKS VALMIS: Margo Ers on seda meelt, et Civicu roolis ekspeditsioonile sõit kujuneb parajaks seikluseks. Foto: Tõnu Veldre

Margo Ers on üks neist väljavalitutest, kes stardib peagi Honda Civicu ekspeditsiooniga Nordkappi, Mandri-Euroopa põhjatippu vallutama.

Ühtekokku valiti ekspeditsioonile mõnetuhande kandideerija seast välja 14 inimest, kes uhiuue Honda Civicu roolis nädalaga 4000 km maha sõidavad. “Saaremaalt oli ainult kaks inimest, kes edasi pääsesid, seega oli lootus suurem, et ehk üks meist ikka pääseb,” sõnas Saarte Häälega kõnelenud Margo Ers. Nii läkski ja Ers osutus üheks väljavalituks.
Tema sõnul tuli ekspeditsioonile kandideerijatel esmalt täita teadmiste test, kust 30 paremat pääses otse edasi ning lisaks valiti 70 loosiga. Need 100 kutsuti sõiduoskustestile ja nende hulgast jäigi sõelale 14, kes kõik omakorda kahekaupa autodesse loositi. Niisamuti loositi juba loosi teel paaripandutele ka autod nõnda, et oma suva järgi keegi endale nt lemmikvärvi sõiduriista valida ei saanud. Seitsme autoga starditakse nädalasele seiklusele tuleval esmaspäeval Tallinnast.

Ersi sõnul ega muud palju rohkemat ekspeditsioonil teha tulegi kui sõita. “Eesmärk on see tee läbida väikseima kütusekuluga,” tähendas ta. Ersi kinnitusel tuleb küll läbida teatavad kindlad punktid, mida on kokku 26, kuid täpsema marsruudi võivad osalejad ise koostada.
“Kes väiksema kütusekuluga sõidab, see saab lõpuks auhinnatud,” selgitas Margo Ers. Võitjatele on välja pandud rahalised preemiad, seega on motivatsioon võita täiesti olemas.
Ersi sõnul kujunevad päevad suhteliselt pikkadeks, kuid igal õhtul on erinevas hotellis ootamas mugav öömaja ja kehakinnitus, mille eest ise maksma ei pea.

Korraldajad on ekspeditsiooni eesmärgina välja reklaaminud, et sõiduga pannakse proovile Civicu sportlik sarm ja ökonoomsus. Üheskoos ületatakse esmalt Läänemeri ja autodesse istutakse uuesti Stockholmis, kus kaheliikmelistel meeskondadel algab sõit Nordkappi, Euroopa põhjatippu. Ekspeditsioonis osaleb kaheksa meest ja kuus naist.
Kokkuvõte läbitud teekonnast ja kütusekulust tehakse iga päeva lõpuks ning kaasaelajatel on võimalik välja pakkuda, kes nende hinnangul väikseima kütusekuluga toime tuleb. Ekspeditsiooni meeskondade edusammudega on võimalik kursis olla ekspeditsiooni veebilehel www.ekspeditsioon.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)