Lennuühendus pealinnaga vajab üüratut rahasüsti (11)

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile läkitatud pöördumises nõuavad saarlased Tallinna–Kuressaare lennuliiklusele 1,6 miljoni euro suurust dotatsiooni.

Saarlaste nimel pöördusid Juhan Partsi poole Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) juhatuse esimees Margus Männik, omavalitsuste liidu juhatuse esimees Raimu Aardam ja sihtasutuse Saaremaa Turism juhatuse esimees Angela Nairis.
Oma pöördumises tõid nad välja, et kehtiva lepingu järgi maksab üks lend riigile praegu 1988 eurot ja dotatsiooni suurus on 730 000 eurot.
Lennuliiklus Tallinna ja Kuressaare vahel hakkaks
saarlaste hinnangul toimima aga alles siis, kui iga päev tehtaks vähemalt kaks reisi ehk 14 reisi nädalas.

Arvestades praegust situatsiooni ja vajadust võiks Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil saarlaste hinnangul kvaliteetse teenuse korral 14 reisiga nädalas aastane reisijate arv olla 20 000–30 000. Keskmiselt 25,5 eurot maksva pileti korral teeks see aastaseks piletituluks umbkaudu 510 000 eurot. Tuginedes arvutustele oleks aastane dotatsioonivajadus seega kokku 1 674 000 eurot. Praegune riigipoolne dotatsioon on aga sellisel juhul tervelt 944 000 euro võrra väiksem.
Nii ongi ettevõtjad seisukohal, et puuduolev summa tuleb ministeeriumil lihtsalt leida, et lennuliiklus Saaremaa ja Mandri-Eesti vahel normaalselt toimida saaks.
Saaremaa ettevõtjate seisukohaga on päri ka Saare maavalitsus. “Me nõustume SEL-i seisukohaga, et riiklik toetus Tallinna–Kuressaare liinile peab suurenema,” jäi maavalitsuse transpordinõunik Taavi Kurisoo teemat kommenteerides napisõnaliseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kalev Vapper tõdes Saarte Häälega kõneledes, et saarlaste pöördumine jõudis ministeeriumini, kuid midagi positiivset ministeeriumil aga vastata pole.
“Reaalne olukord on, et kahjuks ei ole meil võimalik sellel aastal leida lisavahendeid lennuliini toetuse suurendamiseks,” tunnistas ta.
Sel nädalal käis Saare maavalitsus Tallinnas lennuliini teenindamise hanke läbirääkimistel nii Estonian Airi kui ka Aviesiga. Kaugel läbirääkimistega ollakse, maavalitsus praegu veel avaldada ei saa. “Kuna hankekomisjoni otsus läbirääkimiste kohta veel puudub, ei saa ma antud teemat kommenteerida,” nentis Taavi Kurisoo.
Uus vedaja peaks liinil lendama asuma 1. maist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)