Leisi Suslikud tulid riiklikul võistlusel teiseks

Leisi Suslikud tulid riiklikul võistlusel teiseks

VÕIDUKAS TIIM: Üleriigilises ettevõtlusmängus Creatlon teise koha saavutanud Leisi keskkooli esindus – juhendaja õpetaja Anneli Kandima, Diana Rist, Eva Maria Veitmaa ja direktorist juhendaja Tõnu Erin. Foto: Tõnu Veldre

Leisi keskkooli võistkond Suslikud saavutas üleriigilises põhikooli noorte ettevõtlusmängus Creatlon teise koha.

Kõrge tunnustuse pälvisid IX klassi õpilased Diana Rist ja Eva Maria Veitmaa. Võidukat duot juhendasid klassijuhatajana õpetaja Anneli Kandima ja keskkooli direktor Tõnu Erin.
Ettevõtlusalases meeskonnamängus lõid Leisi kooli õpilased edukalt kaasa ka möödunud aastal. Kooli direktori Tõnu Erini sõnul otsustasid tüdrukud ise majandusalase oskusteproovi kaasa teha. Juhendajate kinnitusel tütarlapsed nende abi nii väga ei vajanudki. “Simulatsioonimängus juhendasin ma neid siiski põhjalikumalt. Nad olid aga ise väga tublid ja juhendajate poole pöördusid harva. Me muidugi tundsime huvi, kas nad tähtaegadest kinni peavad. Neil probleeme ei tekkinud ja seega me väga muretsema ei pidanud,” rääkis Tõnu Erin.

Võistlusmäng käis interneti teel. Autasustamiseks kutsuti õpilasesindused pidulikule aktusele. Saarlannad kahjuks Tallinna sõita ei saanud. Samal ajal võistles Eva Maria Veitmaa inglise keele olümpiaadil ja tuli tagasi võitjana. Eva Marial on ka muusikahuvi. Kooli bändi liikmena mängib ta klahvpille, tantsib rahvatantsurühmas ja täiendab teadmisi Tartu ülikooli informaatikakursusel. Diana Rist sai saksa keele olümpiaadil kolmanda koha. Pealegi on ta tubli sporditüdruk. Mõlemal tütarlapsel on hobisid päris palju.
Ettevõtlusmängus edukalt võistelnud tütarlapsed ise osalemist keeruliseks ei pidanud. “Ülesanded olid erinevad. Uurisime kauplustes hindu ja võrdlesime. Koduvalla ettevõtjatega vestlesime. Kõik laabus. Osalemine andis meile uusi teadmisi ja teadmise sellest, mis asi see majandus üldse on,” rääkis Eva Maria Veitmaa.

Kas põhikooli viimase klassi õpilased saavad edaspidi ka oma koduvalla arengule kaasa aidata? “Minul küll on jäänud niisugune tunne, et elu maal hakkab vaikselt välja surema. Gümnaasiumi osa on meilgi ehku peal. See mõjutab majandust üldiselt. Kui noored hakkavad kusagil linnas koolis käima, siis ei ole mõttekas edasi-tagasi sõita. Siis kolivad ka vanemad siit ära. Töökohtadel jääb töötajaid vähemaks. Kõik see võib kaasa tuua ettearvamatuid asju,” arutles Eva Maria Veitmaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 136 korda, sh täna 1)