Minimessilt said noored edasiseks kindlustunde (2)

Minimessilt said noored edasiseks kindlustunde

MESSI ÕPITUBA: Kuressaare koolitüdrukul Riin Suusteril tuleb savitöö messi peakorraldaja Annika Väälma pilgu all täitsa hästi välja. Foto: Tõnu Veldre

Laupäeval Auriga keskuses toimunud info- ja tööminimessil sai enam kui paarsada noort tööotsinguiks nii nõuandeid kui ka mõningate tööde tegemiseks praktilisi kogemusi.

Messi peakorraldaja Annika Väälma Kuressaare noorte huvikeskusest märkis, et mullusega võrreldes olid noored tänavuseks messiks palju rohkem ette valmistunud. Sama tõdes ka huvikeskuse koostööpartner messi korraldamisel Kaie Lepp töötukassast.
“Enamik messil osalenud noori teadis täpselt, kuhu nad soovivad tööle minna ja mida selleks teha tuleb. CV koostamine oli enamikul selge, vaid mõnda tuli selle kirjutamisel aidata,” sõnas Annika Väälma.

Messil osales ka Euroopa Liidu riikidest tööd otsivatele inimestele infot vahendava võrgustiku EURES esindaja Pärnust. EURES-võrgustikku kuuluvad Euroopa riiklikud tööturuasutused. Eesti tööotsijate jaoks, kes tööd Euroopa riikidest otsivad, ongi EURES kujunenud põhiliseks tugisüsteemiks. Noored said EURES-i esindajalt teada, et Euroopasse tööle minnes peavad nad arvestama kohustusega end välisriigis ametlikult sisse registreerida. Vajalikuks peetakse keeleoskust. Hooajatööde puhul piisab tavaliselt (olenevalt riigist) inglise, saksa või prantsuse keele valdamisest.

Kaie Lepp tundis heameelt selle üle, et messikülalised olid töötukassa kodulehelt enda tarvis põhilise teabe juba saanud. Igapäevaselt tööotsijatega tegelev Lepp hindas kõrgelt noorte teadlikkust töökohtade otsinguil. “Kuna töötukassa on ju olemas ka Facebookis, siis on see meid ilmselt noortele lähemale viinud. Noored on üsna teadlikud oma võimalustest, õigustest ja kohustustest. See teeb ainult heameelt, et nad ise kõige vastu huvi tunnevad,” konstateeris Kaie Lepp.
Suurt huvi pakkusid messikülastajaile mitmed esitlused. Super Segway OÜ direktor Rain Aduson tutvustas nutitelefoni või tahvelarvuti teel juhitavat lendavat videomängu. “Kaks kaamerat on kopteril peal. Üks neist näitab ette, teine alla. Noortele pakub selle lennutamine suurt huvi. Mänguvõimalusi on sellel kopteril palju,” rääkis Rain Aduson.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe pakkus noortele võimalust koolivaheajal töövarjuna päästjate töödest osa saada. Päästjad demonstreerisid messil spetsiaalseid rõivaid ja päästevahendeid. “Võimaldame noortel meie tööga tutvuda. Küll ei saa me töövarju lubada ohtlikesse olukordadesse, nagu seda on suitsusukeldumine. Spetsiaalriietust saab töövari kasutada. Varemgi oleme noortele sellisel viisil oma tööd tutvustanud,” rääkis Margus Lindmäe.
Saaremaa ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilane Ingeborg Virveste hindas messi kui noorte jaoks väga vajalikku üritust. “Soovin ka ise koolivaheajal mingit tööd leida. Usun, et leian Kuressaares sobiva tegevuse. Välismaale tööle minekust unistan ka. Seda aga ehk mõne aasta pärast,” tõi Ingeborg Virveste välja messi kasuteguri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)