Korvpallis langes tiitlikaitsja (16)

Korvpallis langes tiitlikaitsja

MÄNGUST VÄLJAS: Eelmisel aastal finaalis Orissaare murdmiseks nõu pidanud Saare Ereki meeskond (parempoolsel pildil) sel aastal medalite jagamisse ei sekku. Küll teeb seda mullune hõbedaomanik Orissaare. Foto ja illustratsioon: Raul Vinni

Saaremaa meeste korvpallimeistrile antav karikas saab sel aastal uue omaniku. Oma debüüthooajal meistriks tulnud Saare Erek jäi kohamängude ukse taha vaid napilt ühe punktiga.

Põhiturniiri viimase mängudevooru eel oli neljandana kohamängudele pääseja veel lahtine. Koha nimel võitlevatel Saare Erekil ja Orissaarel tuli mõlemal vastu astuda endale poolfinaalis juba koha kindlustanud BC Käsale, Orissaarel ka veel endale samuti edasipääsu kindlustanud Tesmanile.
Saare Ereki jaoks sai asjade seis klaariks juba laupäeva pealelõunaks. Olles seljaga vastu seina surutud, tuli neil Käsat kindlasti võita, kuid mitte täiskoosseisus mänginud Kärla-Salme ühismeeskonna vastu nad siiski ei saanud. Punkt punktilt kulgenud mängus saabus selgus alles 4 minutit enne lõppu, kui Arli Saar tabas ülikaugelt teele saadetud kolmepunktiviske ning viis Käsa 6 punktiga juhtima. Saare Erek püüdis vahet küll vähendada, kuid lähemale kui 3 punkti neid ei lastud.

Käsa mängiva treeneri Urmo Talistu sõnul tegid lõpus hea partii Taavi Mets, Arli Saar ja Madis Kallas, kes kolmekesi hoolitsesid 15 viimase punkti viskamise eest. Talistu märkis, et meeskond suutis järgida mänguplaani. Käsa vormistas võidu tulemusega 84 : 76.
Võitjate poolt oli märkimist väärt Taavi Metsa 26 punkti ning kaotajate poolel hiilgas Siim Hiie 7 tabava kolmepunktiviskega.

Käsal oli sellega põhiturniiri võit käes ja Saare Erek pidi ootama laupäeva õhtupoolikul ja pühapäeval mängitud Orissaare mängude tulemusi.
Võiks väita, et Orissaare ülesanne oli lihtne. Mõlemad vastased (Käsa ja Tesman) olid endale edasipääsu kindlustanud ning seega ei omanud need kohtumised nende jaoks tähtsust. Vandenõuteoreetikutele annavad kindlasti auru juurde ka faktid, et kumbki meeskond ei tulnud Orissaare vastu välja oma põhikoosseisuga ning et Orissaare võitis mõlemad mängud.
Esmalt võttis Orissaare Tesmani skalbi tulemusega 73 : 64. Seejärel oli vaja alistada Käsa ning ka sellega saadi hakkama tulemusega 91 : 67.
Urmo Talistu tunnistas, et põhimeestele anti puhkust ja mängida said need, kes teistes mängudes ülemäära palju platsile ei pääsenud. “Me ei läinud seda mängu meelega kaotama,” kinnitas Talistu. ”Püüdsime nende ressurssidega, mis meil olid, mängida võimalikult hästi.”

Põhiturniiri lõppjärjestuseks kujunes seega: Käsa (21 punkti), Vesse (20), Tesman (20), Orissaare (19), Saare Erek (18), SWE-7 (15), Pihtla (13).
Tiitlikaitsja Saare Ereki mängija Kaarel Väer tunnistas, et konkurents oli tihe. “Aastad pole vennad,” tõdes Väer. Mille taha Saare Ereki play-off’i pääs jäi, Väer üheselt öelda ei osanud. “Kõik asjad kokku.., ise olime ebastabiilsemad, mõned vigastused mängisid rolli tähtsates mängudes. Ja teised mängisid muidugi hästi,” loetles ta.

Neli esimest meeskonda mängib risti asetusega (1 – 4; 2 – 3) kahe võiduni toimuvad poolfinaalid ning seejärel juba kulla- ja pronksikohtumised. Kolm joone alla jäänut selgitavad turniirisüsteemis meistrivõistluste tagumise otsa kohad.
Talistu sõnul oli põhiturniir viimaste aastate tasavägiseim ning aina huvitavamaks läheb. “Kohtudes nüüd poolfinaalis Orissaarega, on meil hea võimalus eelmise aasta poolfinaali kaotuse eest kätte maksta,” märkis Talistu.


Faktid

  • Orissaare korvide saldo oli –61, koht tagapool olnud Saare Erekil seevastu +49.
  • Tesman mängis 4 lisaajaga kohtumist ja võitis kõik neli.
  • Kõik meeskonnad mängisid vähemalt ühe lisaajale läinud kohtumise.
  • Pihtla sai vaid ühe võidu, alistades Saare Ereki.

Kas play-off’i must hobune?

Aastaid tagasi Saaremaa korvpalli ühe kõvema tegija Taavi Metsa liitumine Käsaga on meistrivõistluste kaardipakki segi löönud. Mida arvab Metsast Käsa treener Urmo Talistu?

Legendaarse ja paljudele korvpalligurmaanidele tuttava Taavi Metsa liitumine Käsaga oli väga suur lisajõud. Mängumees, kes on vahepealsetel aastatel elanud ja töötanud Inglismaal, on Eestis tagasi!
Oma ja ka Käsa võistkonna arvamusena ütlen, et sellist tsentrit pole meie võistkonnas kunagi olnud ning tema mängijakogemused ja
-oskused (lihtne, kuid füüsiliselt tugev ja domineeriv mängustiil) valmistavad peavalu igale vastasele.

Viimases kolmes mängus, milles ta osalenud, on Taavi visanud keskmiselt 21 punkti ja hankinud 10 lauapalli! Taavi on ka hea kaitsemängija, kes blokeerib tihti vastaste pealevisked. Kindlasti ei ole ta veel oma parimas mänguvormis, sest korvpallitreeningutel pole ta ammu osalenud, kuid isegi n-ö vana rasva pealt on ta ohtlik siiani!

Oleksin ma SWE-7-e treener või asjapulk, siis kaaluksin kindlasti Taavi Metsa võistkonda kaasamist, et kunagine Vesse tandem Rene Kiil – Taavi Mets saaks taas tegusid tegema hakata. See sõltub muidugi ka Taavi oma huvist, kuid nende kahe mehe kate-kattest rünnakumängu võib eeskujuks tuua paljudele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)