Lastekodu peremajade hange tühistati

Kuressaare linnavalitsuse teatel kuulutab peremajade ideekonkursi korraldaja sotsiaalministeerium koostöös Eesti arhitektide liiduga lähipäevil välja uue hanke ja hankedokumendid avaldatakse uuesti arhitektide liidu koduleheküljel.

Kuressaare Kodukoha blogi andmeil pidi hange väikelastekodu kolme peremaja arhitektuurse eskiislahenduse ja krundi asendiplaanilise lahenduse leidmiseks lõppema sel esmaspäeval. Vahetult enne tööde esitamist teatati kvalifitseeritud osavõtjatele aga hanke tühistamisest ja uue hanke väljakuulutamisest.
Veebruari alguses, kui osalejatel tuli hankekomisjonile esitada kvalifitseerimisdokumendid, kvalifitseerus 30 osavõtjast vaid 14. Kui kvalifitseerimata jätmise põhjus seisnes blogi andmeil eelkõige dokumentides ilmnenud puudustes, siis nüüd on kõigile antud uus võimalus, mistõttu võib kahe kuu pärast taas oodata kuni 30 võistlustöö esitamist.

Uue hanke põhjuseks on eelkõige vead menetlusprotsessis. Sotsiaalministeeriumi haldus- ja ehitusjuht Raoul Alliksaar ütles Saarte Häälele, et hange tühistati seetõttu, et hankija lepinguline esindaja jättis menetluse ajal ühe pakkuja küsimusele vastamata. Sellega aga koheldi pakkujaid ebavõrdselt ning rikuti riigihangete seaduse kolmanda paragrahvi üldpõhimõtteid. “Muu hulgas võrdse kohtlemise põhimõtet,” selgitas Alliksaar.
Kuressaare väikelastekodu peremajade ideekonkurss kuulutati välja läinud aasta lõpul. Konkursi korras oodati ideid Kuressaare väikelastekodu kolme peremaja arhitektuurse eskiislahenduse ja krundi asendiplaanilise lahenduse leidmiseks. Parima eskiislahenduse esitajaga pidi sõlmitama hankeleping asenduskodude eel-, põhi- ja tööprojektide koostamiseks.
Kaks peremaja ehitatakse Tolli tn 9 ja üks Kohtu tn 27A kinnistule. Majad peaksid valmis saama 1. juuniks 2013.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)