Kaitseliit tahab Kuressaarde tagalakeskuse tarbeks ruume (3)

Kaitseliidu Saaremaa maleval on Kuressaares Ringtee ääres kaks võimalikku kohta, kuhu rajada oma transpordivahendite ja varustuse, sh relvastuse hoiustamiseks tagalakeskus.

Neist ühe puhul võib aga linnavalitsuse hinnangul olla keeruline saada naaberkinnistute omanikelt nõusolekut. Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu selgitas Saarte Häälele, et linnavolikogu 2006. aasta otsusega on kehtestatud Aia tn 65 ja Suuresilla tn 3 kinnistu ja lähiümbruse detailplaneering, millega on määratud ehitusõigus 47 elamispinna rajamiseks.
Tagalakeskuse jaoks kavandatud kinnistule, mis piirneb elamute rajamiseks planeeritud kinnistuga, tuleks Maripuu sõnul kõigepealt samuti detailplaneering koostada, pöörates selle käigus tähelepanu elukeskkonna lähedusest tingitud kitsendavatele asjaoludele, nagu näiteks kõrguspiirangud laohoonete rajamisel.

“Kui naaberkinnistu omanik vaidlustaks tagalakeskuse detailplaneeringu, oleks keeruline tagalakeskuse asukoha valikut ja kokkusobivust elamurajooniga põhjendada,” tõdes Kristiina Maripuu. Seepärast ongi linnavalitsus Kaitseliidule välja pakkunud alternatiivse kinnistu, mis asub samuti Ringtee ääres, kuid mainitud kohast mõnevõrra eemal. Maripuu tõdes, et tagalakeskuse võimaliku asukohana on aastate jooksul vaetud mitut kohta, kuid praegu on päevakorral maa-ala, mis jääb Ringtee ja Enerpointi vahele.
Kaitseliidu peastaabi teavitusjaoskonna ülema major Tanel Rütmani sõnul asuvad mõlemad maaüksused teineteisest hinnanguliselt ühe kilomeetri kaugusel. Tema kinnitusel sobivad Saaremaa maleva tagalakeskuse rajamiseks asukoha poolest tegelikult mõlemad, kuid Kaitseliit eelistab pigem siiski linnavalitsuse pakutud alternatiivset varianti.

Eelistatud alale pole aga detailplaneeringut seni algatatud, kuna linnavalitsus pole ses osas keskkonnaministeeriumilt veel vastust saanud.
Tagalakeskuse moodustavad linnavalitsuse andmeil laod, autoparkla ja muud Kaitseliidu varustuse hoidmisega seotud rajatised. Kuressaare linnaarhitekti Hannes Koppeli sõnul võib seda nimetada kaasaegseks logistikakeskuseks, mis on väliselt parkla sarnane.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)