Roobaka külas süüdati külavanema laut (2)

Laupäeva õhtul pandi Leisi vallas Roobaka külas laut põlema. Aknast leeke märganud perenaine suutis halvima ära hoida ning keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

“Kui ma ei oleks õigel ajal märganud, poleks hommikuks seda talukompleksi enam olemas olnud,” ütles oma lauda põlemise avastanud Roobaka külavanem Aire Kurs, lisades, et ei ole pärast juhtunut kaks ööd silmatäitki maganud, õues tal kõik tuled põlevad ja iga natukese aja tagant käib ta köögiaknast vaatamas, kas kõik on ikka korras.
“Nii kaua, kui ei tea, kes ja miks seda tegi, mul öösiti und ei tule,” lisas viie lapse ema, kelle arvates ei tohiks tal ühtegi vihavaenlast olla.
Laupäeva õhtul käis Aire Kurs kella poole kümne ajal veel väljas jalutamas, sest laps tuli pealinnast teatrist ja ema käis bussi vastas. Ka suure koeraga sai väike jalutustiir tehtud ja kõik tundus vaikne olevat. Kella kümne ajal kuulis perenaine aga, kuidas koer maja taga vihaselt haukuma hakkas ja õuest kostis ka mingi plahvatus.
“Vaatasin koera haukumise peale aknast välja ja nägin, et tuli on lahti,” ütles Kurs, lisades, et seejärel haaras ta esikust koera alt teki ja jooksis tuld lämmatama. Ta helistas ka telefoninumbril 112.

“Bensiinihais oli igal pool,” rääkis ehmunud perenaine, kelle arvates oligi kuuri nurk bensiiniga üle kallatud ja põlema pandud. Vaid kiire reageerimine päästis pere halvimast. Mingit kahju nad ei saanud, sest vaid mõned lauad jõudsid söestuda.
Perenaine Aire selgitas, et enamjaolt eterniitseinaga laudaosas, mida põlema taheti panna, olid varju all traktorid. Hoone teises otsas peeti kanu.
“Siiani tundub see ebareaalne, sest olen pidanud oma küla, meie valda ja üldse Saaremaad väga turvaliseks paigaks,” nentis Kurs, kes ei saa aru, miks keegi midagi säärast üldse peaks tegema. Praegu ei oska keegi perest aimata, kelle vastu selline rünnak suunatud oli, kuigi nad arvavad, et tegu oli pigem tahtliku süütamisega kui juhusliku möödakäija hullu tembuga. Mõned kahtlused pererahval siiski on, kuid nendest teavitavad nad politseid. Ühe tähelepanuvääriva asjaoluna tõi Aire Kurs välja selle, et samal ajal kui tema laut süttis, huilgas teisel pool küla otsas kellegi autosireen, kuid masin ei seisnud ühegi kohaliku elaniku koduõues.
“Kõik lõppes hästi,” ohkas perenaine, kelle sõnul on Roobaka küla elanikud hirmul ja loodavad, et politsei juhtunu süüdlase kätte saab.
“Politseil on info olemas ja kontrollimisel,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et kuna tegemist on nii värske juhtumiga, ei ole menetlust veel alustatud.
Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Viktor Saaremetsa sõnul said päästjad 17. märtsil kell 22.17 teate, et Leisi vallas Roobaka külas põleb lauda nurk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)