Muhumaa naasis Kuivastu liinile

Kuivastu–Virtsu liini teenindavad alates eilsest parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa ning Rohuküla–Heltermaa liini Hiiumaa ja Regula. Seni sõitis Muhumaa talvehooajal koos parvlaevaga Hiiumaa Rohuküla–Heltermaa liini.

Kuivastu–Virtsu liinil saab Muhumaa koos Saaremaaga tööle asuda tänu Kuivastu sadamas valmis saanud täiendavale kaldarambile, mis võimaldab kahe uue laeva samaaegset sildumist ilma sadamates täiendavalt kaikohti vahetamata. Kui seni oli igas sadamas uute laevade jaoks ainult üks sildumiskoht, kus sõidukeid laadida sai, siis nüüd on Kuivastus kaks vajalikku sildumiskohta ja Virtsus peaks teine sildumiskoht valmis saama 2012. aasta jooksul.

Saaremaa kapteni Otto Ojamaa hinnangul on Kuivastu sadam laevajuhi seisukohast meresõiduohutuse osas aastatega palju arenenud. “Kapteni süda on palju rahulikum, sest seljatagune on tugevam ja sildumiskohta saab valida olenevalt tuultest,” tähendas ta. Täiendavad kaldarambid on tema sõnul laevaliikluse ladusaks ja ohutuks korraldamiseks väga olulised. “Nüüd on olemas ka varukai ohutumaks sildumiseks ekstreemsete ilmaolude korral või ka kaldarambi võimalike rikete korral. Lisaks on tagatud kahe laeva kohene töövalmidus, kui ootamatult on vaja liikumist alustada,” rääkis Ojamaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)