Leisi valla puudega inimesed vaimustusid esimesest treeningust (1)

Leisi valla puudega inimesed vaimustusid esimesest treeningust

HARJUTAMISVÕIMALUSED KÕIGILE: Liikumispuudega suur arvutifriik ja spordihuviline Hannes Ränk on õnnelik, et sai ka ise Leisi keskkooli võimlas end spordimehena tunda. Juhendaja Madis Kallas jäi esimese treeningtunniga rahule. Foto: Tõnu Veldre

Saare maavalitsuse spordinõunik Madis Kallas kohtus eile Leisi keskkooli spordisaalis valla puudega inimestega ning õpetas neile lihtsamaid võimlemis- ja palliharjutusi. 20-aastane arvutifriigist ratastoolimees Hannes Ränk hindas esimese treeningu väga meeldivaks.

Hannes Ränga ema Vaike jälgis treeningut saalist. “Väga hea ettevõtmine. Me oleme sellest vaimustuses. Ta saab kodust välja, saab ennast liigutada,” märkis Vaike Ränk. Treeneri rollis olnud hiljaaegu Eesti kümnevõistlejate hulgas ilma teinud Madis Kallas tundis heameelt Leisi vallavalitsuse ametnike abivalmidusest ettevõtmise toetamisel. Kool annab saali treeningtunniks tasuta. Liikumispuudega inimesed saavad spordisaali tulla ja pärast treeningtundi koju minna valla transpordivahendiga.
Vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Mari-Anne Tuulingu sõnul on soovijaid rohkemgi. “Eile osales treeningul ka Meelis Papp ja tema tugiisikult kuulsin, et Meelis on lubanud ka järgmine kord kohale tulla. Loodetavasti on nädala pärast saalis juba neli juhendamist vajavat inimest,” ütles Mari-Anne Tuuling.

Leisi positiivne näide julgustab Madis Kallast teistegi omavalitsusjuhtidega taoliste treeningute korraldamiseks kokku leppima. Teadupärast on nüüdisaegsed spordisaalid kõigis maakonna valdades. “Puuetega inimeste kojaga ajame asja edasi. Nemad saadavad valdadesse info ja loodame, et järgijaid on mujalgi. Leisis saame edaspidi ka ujulat kasutada,” oli Madis Kallas optimistlik.
Lisaks arvutihuvile on Hannes Ränk ka suur spordifänn. “Mind huvitavad kõik alad. Vaatan telerist huvitavaid võistlusi. Ka selle mehe tulemustega olen kursis. Ma tean teda ammu,” viitas Hannes Ränk oma eilsele juhendajale.
Puuetega inimeste koja, Saare maavalitsuse ja omavalitsuste ühisprojekt on käima läinud.
“Meil on küll hea meel, et saame oma kodu lähedal harjutamas käia. Kindlasti tuleb järgmisel korral inimesi rohkem. Siis on ka treenida lõbusam,” sõnas Vaike Ränk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 354 korda, sh täna 1)