Torgu vald ei hülga Laadla poodi (8)

Kuigi mõned Torgu valla inimesed nurisevad Laadla poe kaubavaliku üle, on vallajuhid seisukohal, et Sõrve säärel peab kauplus olema ning seega tuleb Laadla poodi ka toetada.

Torgu vallavolikogu veebruariistungil ütles vallavolinik Luule Aadussoo, et on kuulnud palju nurinat Laadla poe kaubavaliku üle.
“Paljud pensionärid jäävad piimast ja leivast ilma, kuna poes seda kaupa lihtsalt ei ole,” rääkis Aadussoo volikogus, lisades, et samuti on olnud juhtumeid, kus leivad on kõvad ja piima säilivusaeg läbi.
Luule Aadussoo on seisukohal, et kauplus ei pea sugugi nii mitmel päeval nädalas avatud olema, piisaks ka sellest, kui talvel on kauplus lahti mõnel päeval nädalas ja suvel rohkem.
Kaupluse pooldajad on aga seisukohal, et pood on selles maanurgas lihtsalt hädavajalik.
“Leib, piim, liha – neil kaupadel on ju oma säilimisajad,” ütles volinik Kaupo Vipp, kelle sõnul ei saa poodnik sellist kaupa korraga liialt palju müüki tuuagi, sest siis läheb see riknema. Seda aga, kui palju leiba või piima ära ostetakse, ei ole alati võimalik prognoosida.
Siiski mõistavad ka kesise kaubavaliku üle nurisejad, et pood lihtsalt peab olema. Vastasel korral tuleb Sõrve sääre otsas elavatel inimestel lähima poeni jõudmiseks maha sõita oma 40 km ning hõrenenud bussiliiklus raskendab ka Kuressaarest leiva toomist.

“Kui ma läheksin linna leiva järele, siis saaksin alles nädala pärast koju tagasi,” muigas Vipp.
Kuna ühe väikese poe pärast ei sõida ka varustusautod ning seega tuleb poeomanikul kogu kaup ise kohale tuua, on Laadla poes ka kallimad hinnad.
“Äriliselt ei ole sellel mingit mõtet, Jone Koppel peab poodi patriotismist,” märkis Vipp, kelle sõnul on hea, et vald hüvitab poepidajale kütusekuludest kolmandiku.
Laadla kaupluse pidaja Jone Koppeli sõnul paneb tema poe kinni siis, kui inimestel seda enam vaja ei ole, kuid siiani on ta vaatamata kõigele siiski hakkama saanud.
“Sissetulekut suurt pole,” märkis Koppel, lisades, et mingist kasumist ei maksa üldse rääkida.
“Ikka toetame Laadla poodi edasi,” kinnitas Saarte Häälele ka Torgu vallavanem Tiit Põld.
Tänavu mais peab Laadla pood juba 18. sünnipäeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 240 korda, sh täna 1)