Kuigi mõned Torgu valla inimesed nurisevad Laadla poe kaubavaliku üle, on vallajuhid seisukohal, et Sõrve säärel peab kauplus olema ning seega tuleb Laadla poodi ka toetada.
Torgu vallavolikogu veebruariistungil ütles vallavolinik Luule Aadussoo, et on kuulnud palju nurinat Laadla poe kaubavaliku üle.
“Paljud pensionärid jäävad piimast ja leivast ilma, kuna poes seda kaupa lihtsalt ei ole,” rääkis Aadussoo volikogus, lisades, et samuti on olnud juhtumeid, kus leivad on kõvad ja piima säilivusaeg läbi.
Luule Aadussoo on seisukohal, et kauplus ei pea sugugi nii mitmel päeval nädalas avatud olema, piisaks ka sellest, kui talvel on kauplus lahti mõnel päeval nädalas ja suvel rohkem.
Kaupluse pooldajad on aga seisukohal, et pood on selles maanurgas lihtsalt hädavajalik.
“Leib, piim, liha – neil kaupadel on ju oma säilimisajad,” ütles volinik Kaupo Vipp, kelle sõnul ei saa poodnik sellist kaupa korraga liialt palju müüki tuuagi, sest siis läheb see riknema. Seda aga, kui palju leiba või piima ära ostetakse, ei ole alati võimalik prognoosida.
Siiski mõistavad ka kesise kaubavaliku üle nurisejad, et pood lihtsalt peab olema. Vastasel korral tuleb Sõrve sääre otsas elavatel inimestel lähima poeni jõudmiseks maha sõita oma 40 km ning hõrenenud bussiliiklus raskendab ka Kuressaarest leiva toomist.
“Kui ma läheksin linna leiva järele, siis saaksin alles nädala pärast koju tagasi,” muigas Vipp.
Kuna ühe väikese poe pärast ei sõida ka varustusautod ning seega tuleb poeomanikul kogu kaup ise kohale tuua, on Laadla poes ka kallimad hinnad.
“Äriliselt ei ole sellel mingit mõtet, Jone Koppel peab poodi patriotismist,” märkis Vipp, kelle sõnul on hea, et vald hüvitab poepidajale kütusekuludest kolmandiku.
Laadla kaupluse pidaja Jone Koppeli sõnul paneb tema poe kinni siis, kui inimestel seda enam vaja ei ole, kuid siiani on ta vaatamata kõigele siiski hakkama saanud.
“Sissetulekut suurt pole,” märkis Koppel, lisades, et mingist kasumist ei maksa üldse rääkida.
“Ikka toetame Laadla poodi edasi,” kinnitas Saarte Häälele ka Torgu vallavanem Tiit Põld.
Tänavu mais peab Laadla pood juba 18. sünnipäeva.
no kui joomaks läheb siis kulub aega rohkem teatavasti.
Luulel õiged seisukohad.Pood on ju rahva jaoks ja vald maksab eraettevõtjale peale.
Sääre ringi teeb buss ainult reedeti. Seega Iidelt edasi tükk bussivaba maad.
kui piima poes pole,kuidas see siis aeguda saab
Täpselt nii. Säärel näeb bussi korra nädalas. Ja igapäevase nõudlusega on nii, et kui paar päeva rahvast ei käi, läheb piim ja leib mahakandmisele. Olgu tuisuilmad või midagi muud. Kui siis suurem rabamine järgneb, on osa inimesi leivast ka ilma, piimast rääkimata. Neist, kes kord kolme kuu jooksul läbi astuvad ja siis nõuavad Selveri kaubavalikut, pole mõtet rääkidagi. Äriliselt oleks sama edukas Kuressaare ühe korterelamu jaoks poodi pidada, teades, et igaüks kes linna tääle käib, toob kauba linnast. Pood on ikka rohkem patriotismivärk. Äriga pole siin pistmist ja linnasakste kaubavalikuga ka mitte. Kui mingit erilisemat kaupa mingiks ajaks vaja on, saab poest alati tellida.
Nii väikese elanikkonna teenindamisega tegelev Laadla poe omanikul peaks selge olema, milline on igapäevane nõudlus. Ikkagi juba 15 aastat omanik oldud.
Salmel on ka pood, ei pea linna sõitma
Vipil tuleb ikka õigust rääkida. Sõrves on normaalne bussiliiklus. Mitte nii, et esmaspäeval lähed ja tagasi saad laupäeval.